Mutbex Abone Ol
post image
30.04.23

Endüstriyel Fırın Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Endüstriyel mutfaklarda tüm ekipmanların düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Aynı zamanda temizliğin hijyen koşullarına uygun olarak yapılması da son derece önemlidir. Özellikle fırın temizliğinin en doğru şekilde yapılması lazım… Elbette bu noktada kolay fırın temizliği yöntemleri de merak ediliyor. Hızlı ve kolay bir şekilde kısacası en pratik fırın temizliği işlemi için doğru malzemeleri kullanmalısınız. Güçlü bir formüle sahip olan temizlik malzemeleri, sanayi tipi fırınların temizliğinin kısa zamanda tamamlanmasını da sağlar.

Endüstriyel Fırın Nasıl Temizlenir?

 • Öncelikle endüstriyel fırın temizliği işleminin uygun malzemeler ile yapılması gerektiğini unutmayın.
 • Fırın içindeki tepsiler, tel yüzeyler ve sökülebilir tüm parçalar çıkarılmalıdır.
 • Eğer fırın içerisinde gıda parçaları varsa bunları da çıkarmalısınız.
 • Çoğu zaman fırınlarda yanmış ya da kurumuş yağ kalıntıları ile yemek kalıntıları olur. Bunların yumuşaması için ideal formüle sahip bir yağ çözücü kullanmalısınız.
 • Yüzey kısımlara yağ çözücü sıktıktan sonra bekleyin. Kısa zamanda kirlerin ve kalıntıların yumuşadığını göreceksiniz.
 • Sünger yardımı ile yumuşayan kalıntıları alın ve sonrasında yeniden yağ çözücü sıkın.
 • Sünger ile hafifçe ovarak kirlerin kolayca yüzeyden ayrılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Sonrasında ıslak ve temiz bir bez ile yüzeyleri silin ve kurulayın.
 • Çıkardığınız tepsi, ızgara gibi parçaları da aynı yöntemle temizleyebilirsiniz.
 • Bazı fırınlarda çıkarılabilen bu parçalar bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Bu durumda sanayi tipi fırın temizliği sizin için daha kolay olacaktır.
 • Fırınların iç kısmında kalan kurumuş ve yanmış kirleri spatula ile kazımak doğru bir yöntem değildir. Bu yöntem yüzeylerin çizilmesine neden olabilir. Bu nedenle fırın neyle temizlenir sorusunun yanıtını da bilmenizde fayda var

Endüstriyel Fırın Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Sanayi Tipi Fırın Temizliğinde Hangi Kimyasallar Kullanılır?

Elbette endüstriyel fırın kimyasalları oldukça fazla seçenek sunuyor. Kullandığınız fırının yapısı, durumu ve temizliğin ne sıklıkla yapıldığı gibi bilgileri dikkate alarak malzeme seçimi yapabilirsiniz. Sizler için bizim de bazı önerilerimiz olacak.

Yüksek Performanslı Yağ Çözücü

Öztiryakiler gibi güvenilir markalar tarafından hazırlanan ve yüksek performanslı olduğundan az miktarda kullanımın yeterli olduğu yağ çözücü çeşitlerini kullanabilirsiniz. Yanmış ve uzun süre beklemiş olan yağlar üzerinde de etkili olan bu ürün, sanayi tipi fırın kimyasalları arasında en çok tercih edilenlerden biri oluyor. Aynı zamanda günlük olarak fırın temizliği yapanlar da yüksek performanslı yağ çözücüyü kullanabilir.

Izgara İçin Spreyli Yağ Çözücü

Fırınların özellikle ızgara bölümlerinin mutlaka düzenli temizlenmesi gerekir. Bu noktada fırın içi neyle temizlenir sorusunun yanıtı olarak yine Öztiryakiler tarafından üretilen ve sprey formunda başlığa sahip olan yağ çözücüyü önerebiliriz.

Temizlik Ve Bakım Maddesi

Özellikle paslanmaz çelik yüzeylerin temizliği için geliştirilen temizlik ve bakım spreyi de sanayi tipi mutfakların vazgeçilmezlerinden biridir. Yüzeyi temizleyen ve aynı zamanda parlaklık kazandıran bu maddeyi günlük olarak da kullanabilirsiniz.

Fırın çeşitlerinin tamamında kullanıma uygun olan temizlik malzemelerini online sipariş sitemizden temin edebilirsiniz.

Endüstriyel Fırın Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Fırın Temizliği Ekipmanları Nerede Bulunur?

En kolay fırın temizliği için kullanabileceğiniz malzemelerin tamamını eksiksiz bir şekilde online sipariş sitemiz Mutbex.com’da bulabilirsiniz. Özel olarak sanayi tipi fırınlar için formüle edilen güçlü kimyasallar fırın temizliğinin hem doğru şekilde hem de kısa zamanda yapılmasını sağlayacaktır. Online sipariş sitemizde sprey ağızlı kimyasal temizlik malzemeleri de yer alıyor. Bu ürünler güçlü formülü sayesinde en zorlu kirler üzerinde bile etkili olabiliyor. Hem zamandan hem de işgücünden tasarruf etmek için doğru malzemeleri ve doğru fırın temizleme yöntemleri uygulamalarını tercih etmenizi öneririz. Doğru yöntemler, temizlik sırasında fırın yüzeylerinde ya da parçalarına istemeden zarar vermenizi de önleyecektir.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon