Mutbex Abone Ol
post image
04.04.23

Endüstriyel Sıcak Çikolata Ve Sahlep Makinesi Nedir?

Sıcak içecekler, pek çok işletmenin mutlaka yer verdiği lezzetler arasında yer alırlar. Özellikle kış aylarında, içinizi ısıtacak sıcacık bir fincan sıcak çikolata ya da sahlep ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.
Gün içinde yoğun şekilde sıcak çikolata ve sahlep servisi yapılan mekanlar için sıcak ve kıvamlı içecek sunumu büyük önem taşıyor. Ayrıca içeceğin, homojen bir şekilde karıştırılması ve topaksız olması da müşteri memnuniyeti için ilk kurallardan olmakta. Tüm bu koşulları sağlayan ve ergonomik tasarımı ile her işletmenin mutfağında işlevsel bir yere sahip olan sıcak çikolata ve sahlep makinası sanayi tipi mutfak ekipmanları arasında öne çıkar. Bain marie usulü ile içecekleri sıcak tutan ve en iyi şekilde karıştırılmalarını sağlayan bu makineler, tezgah üstü modelleri ile büyük beğeni topluyorlar.


Endüstriyel Sıcak Çikolata Ve Sahlep Makinesi Nedir?

Sıcak çikolata makinesi nedir diye merak ediyorsanız, pratik ve kullanışlı bir içecek servis ekipmanı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kaliteli markalara ait, farklı ebat ve kapasitelerde imal edilen makinelerde, sıcak içeceklerin en hijyenik şekilde korunmaları da mümkün.

Sıcak Çikolata Ve Sahlep Makinesi Nasıl Kullanılır?

Sıcak çikolata ve sahlep makinesi bu içeceklerin sıcak kalmalarını sağlayacak donanım ile üretilen ve özel dizaynları ile kullanım kolaylığı sunan cihazlardır. Farklı litre kapasitelerine sahip olan bu makineler, haznesine konulan içeceklerin ideal sıcaklıkta kalmalarını sağlar. Ayrıca termostat özelliği ile uzun saatler boyunca servise hazır sıcak içeceklere sahip olabilirsiniz.
Sıcak çikolata makinesi nasıl kullanılır sorusunun cevabı oldukça basit. Makinenin içindeki içeceği, servis etmek için makinenin tıkanmaz musluklarını çevirmeniz yeterli olacaktır. Dilediğiniz ölçüde, sıcak çikolata ya da sahlebi, fincanlara doldurabilirsiniz.

Sıcak Çikolata Makinesi Çalışma Mantığı

Sahlep makinası nasıl kullanılır sorusuna yanıt bulduktan sonra, cihazların çalışma prensiplerinden bahsetmek gerekebilir. Bain marie yöntemine göre tasarlanan makineler, zahmetsiz bir kullanım alanı sunarlar. Gıdaların içinde bulundukları hazneyi, içi su dolu başka bir hazneye yerleştirerek ısıtma işlemine verilen ad olan bain marie, bu sayede içeceklerin sıcak su ve ısıtıcı sistem ile direkt temasta olmasına engel olur.

 

Endüstriyel Sıcak Çikolata Ve Sahlep Makinesi Nedir?

Sıcak çikolata ve sahlep makinesi, ayarlanabilir termostat özelliğine sahip bir cihaz olduğu için bu içeceklerin yeterli sıcaklıkta kalmalarına yardımcı olur. Kapalı devre bir çalışma sistemi olan sıcak çikolata makinesi bu sayede su buharı ile su kaybının da önüne geçer. Ayrıca en homojen şekilde karışmış olan içecekler, servis ve sunum sırasında enerji tasarrufu sağlar.

Sıcak Çikolata Ve Sahlep Makinesi Zararları Var Mı?

Bain marie yöntemine göre içecekleri, en hijyenik ve uygun şekilde sıcak tutan ve muhafaza eden sıcak çikolata ve sahlep makinesi, oldukça sağlıklı bir tercihtir. Çalışma şekline bağlı olarak, içeceğin direkt olarak hazne içindeki su ile temasını önlemesinin yanı sıra, paslanmaz çelikten imal edilen kazan ve rezistans ile kolay temizlenebilir olma özelliğini taşır. Cihazda bulunan ayarlanabilir termostat da zahmetsiz bir temizlik için uygundur. Ayrıca musluklar, tıkanmama özelliğine sahip oldukları için muslukta birikme ve tortu oluşumu görülmez. Yüksek kaliteli çelik ham maddeden yapılan makineler, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilme avantajı sunarlar.
Tüm bu avantajlı özellikleri nedeniyle, son derece hijyenik ve sağlıklı bir ürün grubu olarak tanımlanan sıcak çikolata ve sahlep makinesi ne kadar diye merak ediyor olabilirsiniz. Kullanışlı oldukları kadar şık tasarımları ile de mutfağınıza renk katacak makineleri, en uygun fiyat seçenekleri ile mutbex.com’da bulabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon