Mutbex Abone Ol
post image
04.04.23

Endüstriyel Bulaşık Makinesinde Kireç Temizliği Nasıl Yapılır?

Büyük ölçekli gıda üretimi ve pişirimi yapılan sanayi tip mutfaklarda, evlerden farklı olarak daha donanımlı ürünler ve makineler kullanılır. Daha pratik ve hızlı bir uygulama ile yemeklerin hazırlanma sürecinin yanı sıra temizlik işlemleri de kolaylık ile yapılabilir. 

Her gün yoğun bir çalışma ortamına sahip olan endüstriyel mutfaklarda, bulaşık makineleri de oldukça önemli bir yer tutar. Hijyenik ve iyi yıkanmış servis malzemeleri için kaliteli ve güvenilir bulaşık makinesi markaları ne kadar önemli ise kullanılan yan ürünler de o kadar dikkate alınmalı. Endüstriyel bulaşık makinelerinde kullanılan bulaşık deterjanları tek başlarına sudaki kirece karşı etkili olamazlar. Bu nedenle, etkili bir kireç sökücü üründen destek alabilirsiniz. Kireç çözücü çeşitleri ile başarılı sonuçlar alabilmenin yanında bulaşıkların daha temiz olmasını da sağlayabilirsiniz.

 

Endüstriyel Bulaşık Makinesinde Kireç Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Özellikle cam ürünlerde oluşan mat görünümün en büyük sebebi, sudaki kireç olarak gösterilir. Ayrıca kireç, pek çok elektrikli mutfak aletinin ömrünü kısaltan bir etken olduğu için düzenli kireç çözme işlemi ile mutfağınızdaki ekipmanları, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca kireç oluşumu, makinelerin gerekli performansı göstermelerine engel olduğu için fazla enerji tüketimine sebep olur. Uzun vadede, cihazların hem etkinliğini düşüren, hem de bozulmalarına sebebiyet veren kireç, sanayi tipi mutfaklarda mücadele gerektiren bir duruma neden olmaktadır. Bulaşık makinesinde kireç sökücü nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, cevabını sizler için derledik. 

Kireç Çözücü Nedir & Ne İşe Yarar?

Sularda bulunan kireç, ne yazık ki su ile temas eden tüm mutfak aletlerinin parçalarında zamanla birikir ve çeşitli sorunlara sebep olabilir. Kullanımların artması ile kireç birikimi de artış gösterir ve bu durumun tek çözümü etkili ve verimli bir kireç çözücü kullanımıdır. Makinede biriken kireçlerin, en iyi şekilde çıkarılması ve temizlenmesi için kullanılan kireç çözücüler, kireci önlemede oldukça etkilidirler. 

Kireç çözücüler, sadece biriken kireci sökmek için değil, aynı zamanda oluşacak olan kirecin de önüne geçmek için kullanılabilirler. Bu sayede, cihazların performansları artar ve enerji tasarrufu sağlarlar. Bulaşık makinesi gibi devamlı su ile çalışan cihazlarda, en iyi kireç sökücü tercihini yapmalı ve mutfağınızda size zaman kaybettirmesinin önüne geçmelisiniz. 

Endüstriyel Bulaşık Makinesinde Kireç Temizliği Nasıl Yapılır?

Bulaşık Makinesi Kireç Çözücü Nasıl Kullanılır?

Bulaşık makinesi kireç çözücü nasıl kullanılır sorusu sıklık ile sorulur. Özenli bir formüle sahip olan bulaşık makinesi kireç çözücülerini, bulunduğunuz yerin su sertliğine bağlıdır olarak değişen miktarlarda makineye ekleyerek, en az 50 derece çalıştırmanız gerekecektir. Bu sırada, bulaşık makinesinin boş olmasına dikkat etmelisiniz. Su sertliği yüksek yerlerde, kireç çözme işlemini belirli aralıklar ile tekrar etmenizde fayda var. Düzenli bakım ile makinenizde oluşan kireçlerin temizlendiğini görecek ve yeni kireç oluşumunun da en aza indiğini fark edeceksiniz. 

Endüstriyel bulaşık makineleri için özel olarak üretilmiş olan kireç sökücüler, kimyasal maddeler olduğu için el ve cilt ile temas etmemelerine dikkat edilmelidir. Hatta kullanım sırasında eldiven takmanız uygun olacaktır. Ayrıca bu ürünler, sanayi tipi bulaşık makineleri için formüle edildikleri için ev tipi makinelerde kullanıma uygun değildirler. 

Kireç Sökücü Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Endüstriyel Bulaşık Makinesinde Kireç Temizliği Nasıl Yapılır?

Bulaşık makinesi kireç önleyici nasıl kullanılır sorusunun cevabını verdikten sonra, hangi sıklık ile kireç sökücü ürünü kullanmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Kireç çözücü kullanımı, suyunuzun sertliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıca bulaşık makinesinin kullanım sıklığı da bu temizlik için gereken süreye etki etmektedir. Bu nedenle suyun sertliği ve kullanım koşullarını göz önüne alarak, haftalık ya da aylık kireç çözme işlemlerini uygulanabilirsiniz. 

Endüstriyel Bulaşık Makineleri İçin Kireç Sökücü Nereden Alınır?

Kaliteli ve güvenilir bir kireç çözücü ile makineleriniz, ilk günkü verimini yakalayabilir. Kireç çözücü tercihi yaparken, etkili bir formüle sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Makinenizin performansını arttırırken, ömrünü de uzatan kireç çözücüyü, uzmanlığını kanıtlamış markalar tarafından tedarik etmelisiniz. Profesyonel mutfağınız için en iyi ürünleri bulabileceğiniz Mutbex ve internet sitesi olan mutbex.com’da, alanında en bilinen ve güvenilir markaların ürünlerini bulabilirsiniz. Sanayi tipi bulaşık makineniz için de güven ile tercih edebileceğiniz ekonomik fiyatlı, kireç sökücüler için mutbex.com’a göz atabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon