Mutbex Abone Ol
post image
04.04.23

Krema Sifonu Nedir?

Sanayi tipi mutfaklarda, pratiklik kadar iyi şekilde hazırlanmış olan gıdalar da büyük önem taşır. Gün boyunca seri şekilde hazırlanan yemekler ve içeceklerin hepsinin beğeni ile tüketilmesi için servisleri ve sunumları büyük özen ister. Özellikle pastacılık sektöründe, kremalı ürünler daima ön plana çıkıyor. Mideye olduğu kadar göze de hitap etmesi gereken kremalı ürünlerde, krema sifonu kullanımı ile kusursuza yakın bir işlem gerçekleştirme imkanı yakalayabilirsiniz.
Krema sifonu; kremaların uzun süre hacimli ve köpüklü olmasını sağlarken, aynı zamanda çok daha iyi çarpılmasına da yardımcı olan bir mutfak ekipmanı olarak karşımıza çıkıyor. Profesyonel pastacılık işletmelerinde olduğu kadar kahvecilerde ve dondurmacılarda da krema sifonu kullanımı yaygındır. Kolay kullanımı ile evlerde yapılan küçük ölçekli işlemler yerine daha donanımlı bir gereç olarak sıklık ile tercih edilir. Pratik ve işlevsel olması ile birlikte krema sifonu nedir sorusunun cevabı olarak, krema yapımında en büyük yardımcınız olacak denebilir.
Paslanmaz çelikten imal edilen krema sifonu çeşitleri, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım alanına sahiptirler. Farklı litre aralıklarında üretilmiş olan krema sifonları arasından, her yoğunluğa cevap verecek modelleri bulmak mümkün.
Krema sifonuna benzer bir prensipte çalışan soda sifonu da serinletici maden suyu yapmak için ideal bir ürün grubudur. Farklı litrelerde tasarlanmış olan ve içecek hazırlama konusunda büyük kolaylık sunan bu ürünler soda sifonu nedir sorusunun cevabı olmaktadır.

Krema Sifonu Nedir?

Krema Sifonu Tüpü Ne İşe Yarar?

Krema sifonu ne işe yarar derseniz, krema kullanılan her gıda için kusursuz krema sağladığını söylemek yanlış olmaz. Uzun saatler boyunca kremanın taze kalmasını ve daha yoğun hacimli olmasını sağlayan bu ekipman ile pratik bir mutfak deneyimi yaşarsınız. Köpük köpük ve iyi kabarmış bir krema ile servis ve sunumlarda, başarıyı yakalayabilirsiniz. Üstelik krema sifonu ve her parçası oldukça kolay temizlenmeleri ile mutfakta vaktinizi almaz.

Krema Sifonu Nasıl Kullanılır?

Pastaneler, kahve dükkanları ve dondurmacılar için vazgeçilmez bir ekipman olan krema sifonu nasil kullanilir sorusuna yanıt oldukça basittir. Krema sifonu için tasarlanmış olan krema sifonu tüpü mutlaka edinilmesi gereken bir yan üründür. Krema sifonunun, hacimli kremalar üretmesi için ihtiyaç duyduğu basıncı sağlayan bu tüpler, ayrıca satılan ve belli kullanım ömürleri olan gereçlerdir.
Kremayı şişeye doldururken, çok fazla doldurmamaya dikkat edilmeli. Şişeye doldurulan kremanın ardından, krema sifonuna uygun olan sifon tüpü takılmalıdır. Ardından kremayı, iyice en az5 – 6 çalkalamalı ve iyice karışmasını sağlamalısınız. Ardından şişeyi, kremayı uygulayacağınız yüzeye yaklaştırarak, tetiğe basmalı ve kremanın akmasını sağlamalısınız. Yeterli yoğunlukta olmadığını düşünürseniz, tekrar birkaç kez çalkalayabilir ve kremanın ideal doygunluğa ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Krema Sifonu Nedir?

Krema Sifonu Nasıl Çalışır?

Krema sifonu nasıl çalışır diye merak ediyorsanız, hiç zorlanmadan basit bir kullanım şekline sahip olduğunu bilmelisiniz. Krema sifonunu çalıştıran ve kremaların en iyi halleri ile oluşmasını sağlayan şey ise saf azot oksit gazıdır. Oldukça pratik ve ergonomik bir tasarıma sahip olan krema sifonlarını, benzersiz lezzette kremalar ile ürünlerinizi tamamlamak için gönül rahatlığı ile sanayi tipi mutfaklarınızda kullanabilirsiniz.
Sifonun tetiğine bastığınızda, krema sifonuna ait tüpte yer alan gaz dışarı çıkacaktır. Öncesinde, krema sifonu, içeriğindeki kremayı dağıtmak için ideal bir şekilde çalkalanmış olmalıdır. Tetiğe basınca ise dışarı çıkan gaz, sifondaki sıvının da süspansiyonunu içerir. Basınç sayesinde kolay ve zahmetsiz bir şekilde hacimli ve doygun bir krema elde edilir. En kaliteli ve güvenilir markalara ait krema sifonlarını, mutbex.com’un zengin ürün kategorileri arasında bulabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon