Mutbex Abone Ol
post image
03.04.23

Profesyonel Bıçak Rehberi

Evlerde, işletmelerde ve endüstriyel mutfaklarda en sık kullanılan mutfak gereçlerinin başında şüphesiz ki bıçaklar geliyor. Yemeklerin hazırlanma sürecinde büyük rol oynayan bıçaklar, kaliteli malzemelerden üretildiklerinde, uzun yıllar keskinliklerini korurlar.
Profesyonel bıçak rehberi içinde, her ihtiyaca ve kullanıma uygun bıçak çeşidi yer almaktadır. Her biri, uygulama yapılacak olan ürüne özel olarak tasarlanmış olan bıçaklar ile mutfakta zamanınızı en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Bıçak İsimleri Ve Çeşitleri

Gelişen teknolojiye ayak uyduran mutfak ürünleri de farklılık gösteriyor. Her ürün için en pratik kullanımı sağlayacak olan bıçak çeşitleri öne çıkarken, uygun bıçaklar ile kesme ve doğrama işlemleri zahmetsiz şekilde yapılabiliyor. Bıçak çeşitleri ve isimleri aramanızda, her mutfağın gereksinim duyduğu gereçleri kolayca bulabilirsiniz.

Şef Bıçağı

Hızlı ve seri bir doğrama işlemi için uygun olan şef bıçağı 22-35 cm arasında değişen metal uzunluğu ile oldukça kullanışlıdır. Her işletmede bulunan şef bıçağı, yemek hazırlama işleminin büyük kısmını tek başına halledebilir. Şef bıçağını, pek çok farklı gıda ürününde güven ile kullanabilirsiniz.

Soyma Bıçağı

Sebze ve meyveleri soyarken kullanmak için ideal olan soyma bıçağı gıdaları pişirmek için hazırlarken, oldukça sık kullanılırlar. Ürünleri, ince ve kolay şekilde soymanıza imkan sağlayan bıçaklar ile yemek hazırlama süreniz kısalacak.

Profesyonel Bıçak Rehberi

Ekmek Bıçağı

Ekmekleri doğrarken, ekmeğin bozulmadan ve şeklini kaybetmeden en güzel hali ile kesilmesini sağlayan ekmek bıçağı servis sırasında sıklık ile ihtiyaç duyulan bir bıçak çeşididir. Tırtıklı bir yapıya sahip olan ekmek bıçakları, yalnızca ekmekleri değil tüm unlu mamulleri kesmek için uygundurlar.

Fileto Bıçağı

Eti, balığı ve tavuğu fileto halinde ayırabilmeniz için tasarlanmış olan fileto bıçağı manevra yapabilmenize yardımcı olacak bir şekle sahiptir. Balık pullarını ve kılçıklarını da ayırmak için ideal olan bıçaklar, 15-28 cm aralığındaki metal uzunluğu ile ince mutfak işlerinde, en büyük yardımcınız olacaklar.

Et Bıçağı

Adından da anlaşılacağı gibi et doğrama ve parçalama işlemlerinde kullanılmak üzere imal edilmiş olan et bıçağı güçlü yapısı ile eti kusursuz şekilde ayırmanızı sağlar. Keskin ve dayanıklı olarak bilinen bu bıçaklar, her mutfakta bulunması gereken ekipmanlar arasında yer alırlar.

Oyma Bıçağı

Özellikle patlıcan ve kabak gibi sebzeleri oymanın en kolay yolunu sunan oyma bıçağı çeşitleri, sebzelerin parçalanmadan, en iyi şekilde oyulmalarını sağlarlar. Ölçüleri değişiklik gösteren bu bıçaklar ile mutfakta yaratıcı tariflere imza atabilirsiniz.

Profesyonel Bıçak Rehberi

Satır

Büyük kemikleri ya da et parçalarını parçalamak için her daim kullanışlı bir alan sunan satır sarımsak gibi sebzeleri ezmek için de kullanılabilir. Büyük ve sağlam malzemeden imal edilen satırlar, dayanıklı mutfak gereçleri arasında gösterilirler.

Sıyırma Bıçağı

Etleri deriden ya da kemikten ayırmaya yarayan sıyırma bıçağı modelleri, et yemekleri pişen her mutfağın ihtiyaç duyacağı ürünlerin başında geliyor. Eti özensizce parçalamadan, düzgün şekilde ayırmaya yardımcı olan sıyırma bıçağı ile lezzetli et yemekleri yapabilirsiniz.

Santoku Bıçağı

Yassı ve geniş bir gövdeye sahip olan santoku bıçağı doğrama işlemlerinin, en kusursuz şekilde yapılmasını sağlar. İncecik doğranan sebzelerin yanı sıra sebzeleri dilimleme ve küp küp doğrama uygulamaları için de santoku bıçağı cazip bir seçenek olacaktır.

Profesyonel Bıçak Rehberi

Sebze Bıçağı

Sebze bıçağı çeşitleri, sebzelerin en uygun biçimde doğranmalarına ve ince şekilde soyulmalarına olanak sağlarlar. İster küp küp doğrama, ister jülyen doğrama, isterseniz de soyma işlemi için sebze bıçaklarını tercih edebilirsiniz.

Mezzaluna Bıçak

Yarım ay şeklinde, dikkat çekici bir görünüme sahip olan mezzaluna bıçak etlerin kıyma haline getirilmesinin yanı sıra iyi doğranmış meyve ve sebzeler için de kullanılır. Yeşilliklerin, en ince şekilde kıyılmasını sağlayan bu bıçaklar, oldukça ergonomik ve ayırt edici bir yapıya sahiptirler.

Peynir Bıçağı

Çeşit çeşit peynir kesmek için uygun olan peynir bıçağı modelleri, farklı peynirler için değişiklik gösterirler. Genellikle metal kısmı delikli olarak dizayn edilen peynir bıçakları, en sert peynirleri bile kesmenizi kolaylaştırırlar.

Hamur Bıçağı

Hamur bıçağı hamuru en doğru şekilde kesmenin yanı sıra, hamurun yapıştığı yüzeylerden kazınması için de uygundur. Hamur bıçağı ile hamuru, dilediğiniz ölçüde parçalara ayırmanız, zamanınızı almaz.

Profesyonel Bıçak Rehberi

Endüstriyel Mutfak Bıçaklarını Nereden Bulabilirim?

Sanayi tipi mutfaklarda, işlerin kolay ve profesyonel şekilde ilerlemesi için en donanımlı ürünleri tercih etmek yerinde olacaktır. Endüstriyel mutfak bıçakları da her ürün için özel olarak tasarlanmış gereçler oldukları için kaliteli ve güvenilir markaların modellerini seçmelisiniz. Ünlü ve bilindik markalara ait çeşitleri kullanarak, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir mutfak deneyimi yaşayabilirsiniz.
Endüstriyel mutfak ekipmanları alanında kazandığı tecrübe ile yoluna devam eden Mutbex, online satış sitesi olan mutbex.com aracılığı ile başta endüstriyel mutfak bıçakları olmak üzere tüm sanayi tipi ekipmanları en kaliteli halleri ile satışa sunuyor. İşletmenizin ya da mutfağınızın gereksinim duyduğu profesyonel mutfak bıçakları arasından, dilediğiniz modeli seçebilir ve güvenilir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon