Mutbex Abone Ol
post image
01.08.22

Endüstriyel Çay Makinesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Mutfakta çay makinesi olmasının getirdiği konfor gün geçtikçe daha fazla ilgi çekiyor. Evlerde kullanılan mini çay makinelerinin yanı sıra sanayi tipi çay makineleri da gelişen teknolojiden nasibini alıyor. Bu sayede çok daha gelişmiş özelliklerle donatılan çay makinelerinin kullanıma sunulduğunu söyleyebiliriz. Geniş iç hacimleri sayesinde aynı anda çok sayıda çay üretimi yapabilen makineler, sıklıkla çay tüketilen işletmelerin adeta imdadına yetişiyor.
Günümüzde seçkin markalar tarafından üretilen endüstriyel çay makineleri çayın sıcak ve taze kalmasını sağlıyor olmasıyla da büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Hazne ve model seçeneklerinin fazla olması ise her kullanıcının kendi ihtiyacınıza uygun olan çay makinelerine rahatlıkla yönelebilmesini sağlıyor. İş yerlerinde günlük olarak tüketilen çay miktarı hesaplanabilir ve bu ihtiyacı karşılayan hazneye sahip bir çay makinesi temin edilebilir. Böylelikle sürekli olarak demlikle çay demleme derdi de tarihe karışabilir.

Çay Makinesinde Çay Nasıl Demlenir?

Öncelikle sanayi tipi elektrikli çay makinesi kullanımının sanıldığı kadar zor olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Çay makineleri su aldıktan sonra bu suyu dakikalar içerisinde ısıtıyor ve kaynama derecesine getiriyor. Özellikle musluklu çay makinesi modelleri bu noktada daha fazla tercih ediliyor. Bir de suyun ekstra eklenmesi gereken makine modelleri var. Manüel olarak su eklemeniz gereken bu makinelerde de suyun ısınma süresinin gayet kısa olduğunun altını çizelim.
Ardından çay haznesine çayı ekleyerek demlenmesi için kısa bir süre beklemeniz gerekiyor. Sıcak su haznesi ayrı, demlenmiş çayın olduğu hazne ayrıdır ve böylelikle açık ya da demli çay elde etme şansınız da olur. İşletmeler de müşterilerinin taleplerine uygun olarak çay demini ayarlama imkanına sahip oluyor.

Endüstriyel Çay Makinesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Endüstriyel Çay Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sanayi tipi çay makineleri gün içerisinde sürekli olarak kullanılan makinelerden biridir. İstediğiniz performansı görebilmek için bazı unsurları göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerekiyor. Nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda birkaç tüyo aktarabiliriz.

Enerji Tüketimi

Çayı demlemekle kalmayıp aynı zamanda sıcak tutan çay makineleri saatlerce elektrik enerjisi kullanıyor. İşte bu nedenle olabildiğince düşük enerji tüketimine sahip olan bir çay makinesi modelini seçmeniz son derece önemlidir. Yüksek enerji tüketimi ise yüksek fatura giderleri ile karşılaşmanız anlamına geliyor. Günümüzde geliştirilen yeni çay makineleri arasında düşük enerji tüketimine sahip olanları da görmek mümkün! Hatta 120 bardaklık çay makinesi satın almanız durumunda bile düşük enerji tüketimi beklentisi karşılanabiliyor.

Çay Kapasitesi

Hazne kapasitesi yani gün içerisinde kaç litre çay yapma imkanı sunduğu da endüstriyel çay makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor. İşletmelerde genellikle 60 bardaklık çay makinesi modelleri tercih ediliyor. Ancak daha fazla çay tüketilen işletmeler için 80 bardaklık çay makinesi modelleri gibi alternatiflerin de olduğunu belirtmeliyiz. Çay kapasitesi yüksek olan çay makinelerinin ebatları da bir miktar daha geniş olabiliyor.

Endüstriyel Çay Makinesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kalite

Hangi malzemelerden üretilmiş olduğuna da dikkat edilmesinde fayda olacaktır. Metal aksamı fazla olan çay makineleri daha dayanıklı olması ve ısıyı muhafaza etme konusunda daha başarılı olması nedeniyle büyük bir ilgi görüyor. Bu tasarımlar hafif darbelere karşı da diğer çay makinelerine nazaran yüksek mukavemet özelliği sergileyebiliyor. Kalite odaklı bir seçim yapılması durumunda satın alınan çay makinesi daha uzun süre kullanılabilir.

Kolay Temizlenme

Çay makinelerinin nefis çaylar sunabilmesi için düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Su haznelerinin kireçlenmesi de sık sık temizlik yapılmasını gerektiren unsurlardan biridir. Kolay temizlenebilen bir çay makinesini tercih etmek işte bu noktada önemini daha net bir şekilde ortaya koyuyor. Çok fazla ayrılabilen aksamı olmayan çay makineleri her daim daha kolay temizlenir.

Ofis, Büro ve Endüstriyel Mutfaklarda Kullanabileceğiniz Çay Makineleri

Ofis ya da işletmelerde kullanılan demlikli çay makinesi modelleri arasında saatte 80 bardaktan 400 bardağa kadar değişen oranlarda çay hazırlayabilen ürünleri görebilirsiniz. Sanayi tipi çay makineleri dendiğinde akla gelen markalar Öztiryakiler ve Silverinox oluyor. Her iki markanın en yeni teknolojilerle geliştirdiği ve kullanıcılardan da tam not alan çay makinesi modellerini Mutbex online sipariş sitemizde inceleyebilirsiniz.

Endüstriyel Çay Makinesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Geniş model seçeneğinin olması, ihtiyaçlara yönelik seçim yapmayı kolaylaştırıyor ve aynı zamanda kullanıcılar istedikleri çay kapasitesini sunabilen modellere de kolaylıkla erişebiliyor. Sadece demlikli değil musluklu olarak dizayn edilen çay makinesi modellerini de güvenle tercih edebilir ve uzun süre hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

En Kaliteli Endüstriyel Çay Makineleri

Endüstriyel alanda kullanım için çay makineleri üretimi yapan her markanın aynı kalitede ürün tasarladığından söz etmek güç! Ancak yüksek kalite düzeyinde üretimlere imza atan markaların da olduğunu unutmamak gerekiyor. Musluklu çay makineleri, 2 demlikli çay kazanı çeşitleri ve çok daha fazlasını tek bir platformda incelemek, sadece belirli bir kalitenin üzerinde olan ürünler arasından seçim yapmak için online sipariş sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon