Mutbex Abone Ol
post image
01.08.22

Endüstriyel Mutfakta Bulaşık Makinesinin Önemi

Gıda servisi yapılan tüm işletmelerde mutlaka profesyonel bulaşık makinesi modellerinin de kullanılması gerekiyor. Çünkü sanayi tipi bulaşık makinesi modelleri evlerde kullanılan bulaşık makinelerine nazaran çok daha yüksek performanslı, çok daha hızlı ve yüksek kapasiteli ürünlerdir. Mutfakta ya da gıda üretiminde kullanılan tüm malzemelerin hızlı bir sürede yıkanması için kullanılan bu makineler özel olarak üretiliyor. Temelinde çalışma prensipleri aynı gibi görünse de aslında evlerde kullanılan bulaşık makinelerinden çok daha farklı olan ürünlerdir. Özellikle hijyenik bir temizlik yapılabilmesi için bu makine modellerinin mutlaka kullanılması gerekir.

Sanayi Tipi Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer siz de yakın zamanda cafe tipi bulaşık makinesi satın almayı düşünüyorsanız seçim yaparken bazı hususları göz önünde bulundurmanızı öneririz. Böylelikle hem uzun süre kullanabileceğiniz bir ürüne yönelmiş olursunuz hem de satın aldığınız bulaşık makinesi beklentilerinizi çok daha iyi karşılar. Dikkat edilmesi gerekenlere hemen bazı örnekler verelim.

Yıkama Kapasitesi

Öncelikle işletmenizde gün içerisinde ne kadar bulaşık yıkanması gerektiğini belirlemeniz gerekiyor. Çünkü restoran bulaşık makinesi modellerinin yıkama kapasiteleri oldukça değişkendir. Saatte 560 tabak yıkama kapasitesine sahip olan ürün modelleri olduğu gibi 4000 tabak yıkama kapasitesine sahip bulaşık makineleri de bulunuyor. Elbette ihtiyacınızın üzerinde kapasiteye sahip bir makine modelini seçmenize hiç gerek yok. Bu nedenle önceliğiniz ideal oranda ve ihtiyacınızı karşılaması yeterli olan bir bulaşık makinesine yönelmeniz olmalıdır.

Ebat

Mutfağınıza sığabilecek bir bulaşık makinesi satın almanız da önemlidir. Bu noktada beğendiğiniz bulaşık makinelerinin ölçü bilgilerine de göz atmanızda fayda olacak. Mutfakta aşırı oranda yer kaplayan bir modeli seçmek yerine daha kompakt bir tasarımla geliştirilen modellere yönelmenizi öneririz. Mutfakta bulaşık makinesi için ayırdığınız alana sığabilecek bir modele seçmeniz büyük önem taşıyor.

Dayanıklılık

Satın aldığınız bulaşık makinesini düzenli olarak sıklıkla kullanacağınızı unutmayın. Bu noktada dayanıklılık ve dolayısıyla uzun kullanım ömrü devreye giriyor. Kaliteli, sağlam ve uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilen profesyonel bulaşık makinesi modellerini tercih edin. Bütçe odaklı değil kalite odaklı bir seçim yapmanızın önemini ilerleyen dönemlerde daha iyi anlayabilirsiniz.

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Çeşitleri

Genel olarak bakıldığında sanayi bulaşık makinesi modellerinin farklı tasarımlara ve farklı çalışma prensiplerine sahip olacak şekilde üretildiklerini söyleyebiliriz. Günümüzde profesyonel mutfaklarda en çok kullanılanlara ise şu örnekleri verebiliriz:

Giyotin Tip Bulaşık Makinesi

Giyotin Tip Bulaşık Makineleri

Pek çok profesyonel mutfakta kullanılabildiği gibi cafe bulaşık makinesi olarak da kullanılabilen giyotin tip bulaşık makineleri yukarıdan aşağı yani giyotin prensibi ile çalışan makinelerdir. Makine içerisine bir sepet yerleştirilir ve bu sepet içerisinde de bulaşıklar dizilmiş olur. Kapağın kapatılması ile birlikte yıkama işlemi de otomatik olarak başlar. Yıkama tamamlandığında kapak kaldırılır ve bulaşık sepeti yuvadan çıkarılır. Kafe ve restoranların yanı sıra otellerde de kullanıma uygun olan giyotin tip bulaşık makinelerinin en önemli özelliklerinden biri kapağın açılıp kapatılması ve sepetin yerleştirilmesi işlemlerinin kolaylıkla yapılabiliyor olmasıdır. Daha detaylı bilgi için tıklayın!

Konveyorlu Bulaşık Makinesi

Konveyörlü Bulaşık Makineleri

Gün içerisinde çok sayıda bulaşığın temizlenmesi gerekiyorsa konveyörlü olan endüstriyel bulaşık makinesi modelleri tercih ediliyor. Bu ürün modelleri arasında saatte 2000 tabak yıkama kapasitesine sahip olanları da görmek mümkün olabiliyor. Bulaşık makinelerinde bant sistemi bulunuyor ve bulaşıklar da bulaşık basketlerinin içinde makineye gönderiliyor. Yıkama sisteminden bant yardımı ile geçen bulaşıklar bandın diğer kısmında temiz bir şekilde çıkıyor. Fabrikalarda, yemekhanelerde ve gün içerisinde çok fazla servis yapılan işletmelerde genellikle bu bulaşık makinelerinin kullanıldığını söyleyebiliriz.

Tezgahaltı Bulaşık Makineleri

Tezgah altına sığabilecek boyutta üretiliyor olmaları nedeniyle özellikle küçük mutfaklarda cazip bir seçenek olan tezgahaltı bulaşık makinesi modelleri kafe ve restoranlarda sıklıkla kullanılıyor. Bu ürünler diğer bulaşık makinelerine nazaran daha az yıkama kapasitesine sahiptir. Ancak geliştirilen yeni teknolojiler sayesinde artık daha hızlı yıkama performansı sergileyebiliyorlar. Bu nedenle gün içerisinde birkaç defa çalıştırılmaları da mümkün oluyor. Set altı profesyonel bulaşık makineleri olarak da adlandırılan bu tasarımlar farklı yıkama kapasitesi seçenekleri sunuyor ve böylelikle işletmelerin kendi ihtiyaçlarına uygun modelleri seçmeleri de mümkün olabiliyor.

Öztiryakiler Bulaşık Makinesi

Öztiryakiler Bulaşık Makineleri

Profesyonel bulaşık makinesi dendiğinde ilk akla gelen Öztiryakiler bulaşık makinesi oluyor. Marka profesyonel mutfak ekipmanları alanında en çok ön plana çıkan markalardan biridir. Aralarında set altı ya da giyotin de olmak üzere farklı tiplerde ürün modelleri geliştiren marka, yüksek performansa ve kompakt tasarıma da büyük önem veriyor. Bu sayede bulaşık makinelerinin beklentileri her açıdan karşılaması da mümkün olabiliyor.

Başta Öztiryakiler olmak üzere kendi segmentinde lider konumda olan tüm markaların sanayi tipi bulaşık makinesi modellerini online sipariş sitemizde inceleyebilirsiniz. Çok sayıda farklı ürün modelini bir arada sunarak işletmelerin kendi ihtiyaçlarına uygun seçimler yapmalarını sağlıyoruz. Mutbex olarak Fiyatları makul seviyede tutuyor ve tüm profesyonel mutfak ekipmanları için cazip ödeme kolaylıkları da tanıyoruz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon