Mutbex Abone Ol
post image
09.05.16

Cafe Açma Rehberi


CAFE AÇMAK YA DA CAFE AÇMAMAK.. İŞTE BÜTÜN MESELE BU

Bir Dilim Aşk … Bu üç kelimenin aklınızda, cafe açmak ile alakalı, aklınızda üç şey canlandırması ihtimal. Bunlardan birincisi geçenlerde vizyona giren ve azim ile aşkın sorunları aşmasını ve şirin bir pastanenin ayakta kalmasını anlatan film olsa gerek… Aslında filmin orijinal ismi (biz dalga geçmekten yorulduk, bunlar filmlere tuhaf isimler vermekten yorulmadılar)  My Bakery in Brooklyn yani Brooklyn’deki Pastanem…  Bir diğer muhtemel çağrışım ise, güzel oyuncu Berna Laçin’in oynadığı ve zencefilli kurabiye sahneleriyle bizi bizden alan, aynı isimli dizi olmalı… Üçüncüsüyse, bunların ikisini de izlememiş olabilirsiniz. Üç olasılık da bizi aynı soruya götürüyor: Cafe açmak çok güzel bir hayal… Fakat mümkün mü?…

Cevabı önce basit olarak verelim: Elbette mümkün! Özellikle de bu işi yapmanızda size her adımda yardımcı olacak, anahtar teslim hizmet verecek bir çalışma ortağınız varsa.

Cafe açmak dendiğinde akla ilk gelecek olan cafe açma maliyeti olacaktır muhakkak. Nerede, nasıl açılır, mekan nereden bulunur derken bir yığın iş…  Üzerine bir de cafe açmak için gerekli belgeler nelerdir silsilesi… “Cafe açmak ekşi” diye Google  sitesinin engin bağlantılarından, kutsal bilgi kaynağına ulaşmak da, bizim için yeterli olmayacaktır. Bütün bunları derdest edip de “cafe açma maliyeti” adı altında toplamak lazım… Ancak emin olun, bütün bunlar cebinizde gerekli sermaye varsa, hele bir de cafe açmak konusunda bilgili bir ahbap yahut iyi bir danışmanlık servisi ile birleştirilirse, altından kalkılabilecek aşamalar… “ Cafe açmak istiyorum sermayem yok” gibi bir yaklaşımınız varsa, risk sizin, banka sizin, uyarmak bizim olsun… İyi bir planlama yaparsanız, altından rahatça kalkabilirsiniz.

Diyelim ki cafe açmak için gerekli belgeler almakta zorlanmadınız; zorlansanız da üstesinden geldiniz. Konsepti de belirlediniz, karakterinizi yansıtan ve tercihen bilgi sahibi olduğunuz bir konsepti benimseyerek mekanın tasarımını, dekorunu, lokasyonunu ayarladınız… Bunları ayarlamak için, maddi ve manevi, birikim ve çevre olarak iyi bir ön hazırlık yaptınız…  “Cafe açmak için izin nereden alınır “ kısmından “Vira Bismillah”  yahut “Hadi bakalım, güç bizimle olsun inşallah” diyerek cafe nin kilidini açmak yahut kepengini kaldırmak kısmına geldiniz. Belirtmekte yarar var, buraya kadarki kısım yorucu olduğu kadar eğlencelidir de… Hayalinizde canlandırdığınız o muhteşem yerin adım adım canlandığını görmek, kesinlikle bütün yorgunluğa değecektir.

Şimdi cafe açmak işinin en can alıcı noktalarından birine geldiniz. Ekipman ve ekip…  Neyse ki bu konuda, size baştan sona yardımcı olacak, “anahtar teslim” diyecek kadar kendisine güvenen bir hizmet seçeneğiniz var.

Cafe açmak yemek yapmaya benzer… Siz bir aşçısınız, ekibiniz sizin malzemeleriniz… Ekipman ise, malzemeyi sanata, lezzete ve kazanca çevirmek için sizin en önemli müttefikiniz. İşte bu noktada, a’dan z’ye mutfak kurulumunuzu yapacak, uzun vadede teknik servis hizmeti de verebilen mutbex hizmeti devreye giriyor.

cafe iç mekan mutbexPişirme ekipmanları, saklama ve taşıma ekipmanları, yıkama, hazırlama , servis, sunum ve hatta temizlik… Öztiryakiler markasının yetkili servisi olarak, köklü ve kaliteli hizmetlerimizi, sizin hayallerinizin emrine sunmaya hazırız.

Sizin için hem kaliteli hem de kesenize göre hizmet verecek, işletmenizin ekipman anlamında düşünebileceğiniz her türlü hizmeti, kurulumundan taşınmasına kadar, memnuniyetinize sunmaya hazırız. Konseptiniz dahilinde cafe nizde bulunması gereken bütün ekipmanlar, Öztiryakiler markası kalitesi ve tecrübeli ekibimiz ile mekanınızda kullanıma hazır hale getirilecektir.

Cafe nizin ne kadar cezbedici duracağının hayalini sizinle paylaşıyoruz… İştah kabartıcı öyle değil mi?… Emin olun, her adımda sizin yanınızdayız ve hayalinizi gerçekleştirmek için sizin kadar heyecanlıyız.

Lafı fazla uzatıp, değerli vaktinizi harcamanın lüzumu yok. Sitemizi biraz kurcalar yahut daha da iyisi bizimle irtibata geçebilirseniz, sizlere merak ettiğiniz her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız… Dilerseniz, internet sitemiz olan https://www.mutbex.com  adresinden de, hakkımızda bilgi edinebilirsiniz.

Güzel günler diliyoruz…

Belki de sizin yeni cafe’nizde görüşmek üzere.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon