Mutbex Abone Ol
post image
29.11.22

Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Kafe ya da restoran gibi işletmelerde, sanayi tipi katı meyve sıkacağı sık kullanılan malzemelerden biridir. Yemekhanelerde de sıklıkla ihtiyaç duyulan bu ürünlerin artık daha kompakt bir tasarımla üretildiğini, daha az yer kapladığını ve daha az enerji tükettiğini de söyleyebiliriz. Kimi zaman endüstriyel portakal sıkma makinesi gibi isimlerle de anılan meyve sıkacağı nedir ve nasıl kullanılır soruları da gündeme gelebiliyor.

 

Öncelikle katı meyve sıkacağı kullanımı son derece kolay ve bunun için özel bir bilgi sahibi olmak gerekmiyor. Kullanıcı dostu özellikler ile donatılmış olan bir model tercih edildiğinde katı meyve sıkacağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtı daha da basitleşiyor. Siz de meyve sıkacağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtına hemen göz atın.

 

 • Meyveleri sıkmak için hazırlayın. Hazırlık aşamalarında öncelikle meyveleri yıkamalı ve sonrasında saplarını, çekirdeklerini ayırmalısınız.
 • Eğer hazne ağrı küçük bir meyve sıkacağını kullanıyorsanız meyveleri bu alandan geçebilecek büyüklüklerde doğrayın.
 • Besleme haznesine meyveleri yerleştirin ve makineyi çalıştırın.
 • Meyve sıkacağı çalıştığında çıkış haznesinden sıkılan meyvenin suyu akmaya başlayacaktır. Bu nedenle çıkış haznesinin altına da meyve sularını toplayacağınız malzemeyi yerleştirmeniz gerekiyor.
 • Meyve sıkma işlemi tamamlandıktan sonra makineyi kapatın.
 • Kalan meyve posalarını makineden temizleyin.

 

Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır

 

Görüldüğü gibi endüstriyel meyve sıkacağı çeşitleri son derece kolay bir kullanım özelliği sergiler. En yeni teknolojilere üretilmiş ve kullanıcı dostu özelliklerle donatılmış olan meyve sıkacağı çeşitlerini online sipariş sitemizde hemen gözden geçirebilirsiniz.

 

Slow Juicer Nedir?

 

Eğer katı meyve sıkacaklarını araştırıyorsanız slow juicer kavramı da karşınıza çıkabilir. Bu ürünlerin içerisinde oldukça yavaş dönen bir aparat bulunur. Huni şeklinde olan başlık kısmına meyveler bırakılır. Söz konusu aparat kendi etrafında dönmeye başlar ve içerisine konan meyveler de kenarlara sıkışır. Sıkışma neticesinde meyveler ezilir ve bu sayede sularının çıkması mümkün olur. Slow Juicer özelliği olan meyve sıkacağı çeşitlerinde meyvelerin herhangi bir bıçak darbesine ya da ısıya maruz kalmadığını, sadece ezilerek sularının çıktığını belirtebiliriz.

 

Endüstriyel Katı Meyve Sıkacağı Ne İşe Yarar?

 

Kimi zaman Cancan meyve sıkacağı nasıl kullanılır gibi marka adına göre ürün kullanımını öğrenmek isteyebilirsiniz. Ancak yavaş sıkım meyve sıkacağı çeşitleri de dahil olmak üzere bu ürünlerin kullanımının benzer olduğunu unutmamalısınız. Temelinde besleme bölümünden meyveleri göndermeniz, hazneye ulaşması, suyunun sıkılması ve bu suyun çıkış alanından tahliye edilmesi için yeterli oluyor.

 

Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır

 

Hızlı ve kolay bir şekilde meyve suları hazırlamak için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Birden fazla meyve çeşidinin sıkılması ve meyve suyu karışımlarının hazırlanması için de en ideal ürünlerden biridir. Aynı zamanda meyve ve sebze sularının bir arada sıkılmasını istediğinizde de güvenle tercih edebileceğiniz ürün modellerinin başında katı meyve sıkacağı çeşitleri geliyor. Hem katı hem de daha yumuşak meyvelerin bir arada sıkılması işlemi bu ürünler yardımıyla kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

 

Katı Meyve Sıkacağı İle Neler Sıkılır?

 

Siz de katı meyve sıkacağı ile neler yapılabilir ya da hangi meyve ile sebze çeşitleri sıkılabilir sorusunun yanıtını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Çeşitli tariflerde kullanmak ya da doğrudan suyunu içmek istediğiniz tüm meyve ve sebze çeşitlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ananas, pancar, limon, armut, kereviz sapı, elma, salatalık, havuç, ıspanak, kavun, karpuz, domates, nar, portakal ve üzüm tercih edilebilir. Görüldüğü gibi katı meyve sıkacağında neler sıkılır sorusunun yanıtı oldukça geniş bir listeyi gerektiriyor. Sıraladığımız meyve ve sebzeler ise en sık tercih edilenlerdir.

 

Katı meyve sıkacağı ile neler yapılabileceği konusunda bazı örnekler verelim.

 

 • Meyve suyu
 • Meyve püresi
 • Küçük taneli meyve dilimler
 • Meyve salatası
 • Meyve ya da sebze posası

 

Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır

 

Bazı tarifleri hazırlamak için meyveleri suyundan arındırmanız ve sadece posasını kullanmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda katı meyve sıkacaklarından yardım alabilirsiniz. Suyunu ekstra olarak değerlendirdiğiniz meyve ve sebzelerin posasının elde edilmesi gayet kolay oluyor. Özel diyet programlarının uygulanması için de bu ürünler devreye giriyor. Sıvı ile beslenen kişilerin gün içerisinde tüketmesi gereken sebze ve meyve sularının kısa zamanda hazırlanması mümkün olabiliyor.

 

Eğer meyve sıkacağı ne kadar sorusunun yanıtını hemen öğrenmek isterseniz online sipariş sitemize uğrayın. Sitemizde bu ürünler minimum fiyatlarla kullanıcılarını bekliyor. Model seçeneği fazla olmakla birlikte cazip ödeme kolaylıklarının da sunulduğunu bilmeyenler için ekleyelim

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon