Mutbex Abone Ol
post image
02.11.22

Otellerde Kullanılan Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Oteller, çok sayıda kişinin kullandığı ve aynı zamanda sürekli olarak temizlik yapılması gereken işletmelerin başında geliyor. Bu nedenle kullanılan temizlik malzemelerinin de büyük bir özenle seçilmesi önemlidir. Peki, otellerde kullanılan temizlik malzemeleri nelerdir ve bu temizlik malzemelerinin seçiminde nelere dikkat ediliyor?

Öncelikle yüzey temizleyici de dahil olmak üzere kullanılan tüm temizlik malzemelerinin etkin bir formüle sahip olmasının önem taşıdığını belirtmeliyiz. İstenen hızlı ve başarılı bir sonuç sunabilmesi için güçlü bir formüle sahip olan temizlik malzemelerinin tercih edilmesi gerekir. Bununla birlikte hoş bir kokuya sahip olması da genel yüzey temizleyici çeşitleri başta olmak üzere tüm temizlik malzemelerinde aranan unsurlardan biri haline geldi. Temizlik sonrasında ortamda hoş bir koku kalmasının istenmesi gayet doğaldır. Çünkü güzel koku, temizliği çağrıştırır ve otellerde de bu unsura büyük önem verildiği biliniyor.

Housekeeping Kimyasalları Nelerdir?

İşletme standartlarında uygun bir temizlik çalışmasının yapılması için housekeeper temizlik işlemlerine uygun malzemelerin tercih edilmesi önem taşıyor. Öncelikle housekeeping banyo temizliği için asidik temizleyici malzemelerin kullanıldığını belirtmeliyiz. Bu ürünler oldukça güçlü bir formüle sahiptir ve bu nedenle az miktarda kullanım, banyolarda, tuvaletlerde istenen hijyenik temizliği elde etmek için yeterli olabiliyor.

Otellerde Kullanılan Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Banyo ve tuvaletlerde kirin temizlenmesinin yanı sıra kireçlenmenin önlenmesi ve aynı zamanda su lekelerinin de giderilmesi gerekiyor. Otellerde sadece su lekeleri bile kirli bir ortam düşüncesi yaratabilir. Bunun önlemek için su lekeleriyle de mücadele eden ürünlerin kullanılması gerekir. Ekstra güçlendirilmiş bir tuvalet temizleme maddesiyle de tuvalet temizlinin gayet başarılı bir şekilde tamamlanması mümkün olacaktır.

Elbette housekeeping oda temizliği konusunda da öncelikle halı temizliğinin etkin bir şekilde yapılması gerekiyor. Köpüğü istenen seviyede ayarlanabilen halı şampuanları ise en doğru tercih olacaktır. Bu şampuanlar lekeleri çıkarmakta başarılı ve aşırı düzeyde köpürmeye neden olmuyor. Bu nedenle halı temizliğinde durulama aşamasının da hızla tamamlanması sağlanıyor. Her türden halı üzerinde uygulanabilir olması sayesinde tüm oteller için tercih edilebilen ürünlerden biridir. Halı temizliğine kullanılabilen ürünler arasında kuru halı şampuanları da var.

Otellerde ve Endüstriyel Alanlarda Kullanılan Yüzey Temizleyiciler

İşletmelerde yer temizleyici olarak da bilinen yüzey temizleyiciler en sık kullanılan temizlik malzemelerinden biri oluyor. Çünkü hem otellerde hem de endüstriyel alanlarda tüm yüzeylerin sık sık temizlenmesi gerekiyor. Bu noktada da temizliğin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilen otel temizlik malzemeleri devreye giriyor diyebiliriz.

Yüzeyde kalıntı bırakmaması, renklenmelere ya da solmalara yol açmaması da önemlidir. Temizlik sonrasında kristalize mermer ve doğal taş cilası da kullanılabilir. Ağır kirlerin ya da cilaların sökülmesi için özel olarak formüle edilen temizleyici malzemeler de var. Bu otel temizlik ürünleri sadece belirli bir amaca yönelik olarak üretildiğinden benzerlerinden daha başarılı sonuçlar sunabiliyor. Alkol bazlı hijyenik temizleyici spreyler sanayi tipi sabunluk çeşitlerinin, yüzeylerin ve aynı zamanda lekelerin giderilmesinde en çok tercih edilen temizlik malzemeleri oluyor.

Endüstriyel Tuvalet Temizliğinde Kullanılan Malzemeler

Tahmin edilebileceği gibi tuvalet temizlik malzemeleri sadece gözle görünen kirleri değil görünmeyen kirleri de yok etmelidir. İşte bu nedenle bakteri ve mikroplarla savaşabilen temizlik malzemelerinin kullanılması gereklidir. Güçlü bir formüle sahip olan tuvalet temizlik ürünleri aynı zamanda hoş bir kokuya da sahip oluyor. Böylelikle temizlik malzemelerinin kullanımının ardından ortamda rahatsız etmeyecek kadar hafif ve hoş bir koku kalabiliyor.

Otellerde Kullanılan Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Farklı yüzeylerden kullanıma uygun olan endüstriyel yüzey temizleyici çeşitlerinin daha fazla ilgi gördüğünü de belirtebiliriz. Bunun nedeni işletmelerde mermer ya da ahşap gibi farklı yüzey çeşitlerinin mevcut olabilmesidir. Sadece tek bir malzeme ile tüm yüzeylerde temizlik yapılabiliyor olması önem taşıyor. Elbette banyo tuvalet temizlik malzemeleri arasında herhangi bir kokuya sahip olmayanlar da var. Özellikle havalandırmanın yetersiz olduğu alanların temizliğinde bu malzemeler de tercih edilebilir.

Dezenfekte işleminin yapılması için ekstra bir malzeme kullanmaya gerek bırakmayan kimyasalların daha cazip olduğunu da belirtmek gerekir. Banyo ve tuvaletlerin hijyenik bir biçimde temizlenebilmesi için bu ürünlere yönelerek hem ekonomik bir seçim yapabilir hem de daha az kimyasal ile etkin bir temizlik yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Endüstriyel Temizlik Ürünleri Mutbex.com’da!

Sıraladığımız tüm bu temizlik malzemelerini temin etmek için farklı adresler arasında mekik dokumaya gerek kalmıyor. Çünkü Mutbex üzerinden klozet temizlik ürünleri de dahil olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm temizlik malzemelerinin gayet uygun fiyatlarla temin edilmesi mümkün olabiliyor. Ekonomik boy seçenekleri de sunulduğundan işletmeler temizlik malzemeleri ihtiyaçlarını karşılamak için daha düşük bütçeler ayırma şansından faydalanmış oluyor.

Otellerde Kullanılan Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Güçlü bir formüle sahip olan temizlik kimyasalları tercih edilmesi de ekonomik bir seçim yapılması anlamına geliyor. Nedeni ise oldukça az miktarda kullanımın çoğu zaman yeterli olmasıdır. Bu sayede satın alınan temizlik malzemelerinin kısa zamanda bitmesinin de önüne geçilebiliyor. Bu arada Mutbex üzerinden dezenfektan standı gibi en temel ihtiyaçların da makul fiyatlarla temin edilmesinin mümkün olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Oteller gibi çok sayıda kişinin kullanıldığı ve sirkülasyonun fazla olduğu ortamlarda dezenfektan standı gibi ürünlerin mutlaka bulunması gerekiyor. Dolayısıyla uygun fiyatla bu ürünlerin temin edilmesini sağlayan Mutbex, farklı ihtiyaçlar söz konusu olduğunda da devreye girebiliyor.

Online sipariş sitemizde en kaliteli ve en çok tercih edilen profesyonel temizlik kimyasalları en cazip fiyatlarla satın alınabilir. Bu ihtiyacı karşılamak için birkaç dakika zaman ayırarak sipariş vermek yeterli oluyor. Türkiye’nin herhangi bir kentinden sipariş verilebiliyor ve siparişler de kısa zamanda istenen adreslere ulaşıyor. Tüm işletmeler için ödeme kolaylıkları da sunuluyor.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon