Mutbex Abone Ol
post image
29.09.23

Şişe Soğutucu Nedir, Ne İşe Yarar?

Sanayi tipi mutfaklarda ve çeşitli işletmelerde en sık kullanılan endüstriyel mutfak ekipmanlarından biri de şişe soğutucu çeşitleridir. Şişede muhafaza edilen içeceklerin soğutulması ve soğuk bir şekilde muhafaza edilmesi ihtiyacını şişe soğutucular karşılıyor. Bu ürünler buzdolabına benzer bir formda üretiliyor son derece pratik bir şekilde kullanılabiliyor. 

Şişe Soğutucu Nedir?

Şişe içerisinde olan içeceklerin soğutulması için çok daha sık kullanılıyor olsa da şişede bulunan gıdaların bozulmadan muhafaza edilmesi amacıyla da bu ürünlerin kullanıldığını söyleyebiliriz. Şişe formundaki ürünlerin soğutulmasında kullanılan ve özel olarak bu fonksiyon için tasarlanan soğutucu çeşitlerinin bu kategoride yer aldığını belirtelim. 

Şişe Soğutucular Ne İşe Yarar?

Genel olarak bakıldığında şişe soğutucu dolap iki temel fonksiyona sahiptir. Bunların ilki şişelenmiş içeceklerin ve kimi zaman da yiyeceklerin belirlenen bir ısı derecesine kadar soğutulmasını sağlamaktır. İkincisi ise bu ürünlerin istenen soğukluk derecesinde muhafaza edilmesidir. İçecekleri soğuk olarak servis eden tüm işletmelerde bu ürünlerin sıklıkla kullanılması, söz konusu işlevlerinden kaynaklanıyor. 

En kaliteli ve en yüksek performanslı şişe soğutucu çeşitlerini Mutbex olarak online sipariş sitemizde sizlerle buluşturuyoruz. Pratik bir şekilde kullanılabilen ve seçkin markalar tarafından üretilmiş olan şişe soğutucu çeşitlerine kolayca ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Şişe Soğutucular Hangi Alanlarda Kullanılır?

Çok sayıda farklı işletmenin şişe soğutma dolabı ihtiyacı duyması, bu ürünlerin kullanım alanlarının da bir hayli geniş olmasını beraberinde getiriyor. Şişe soğutucuların en sık kullanıldığı alanlar ise genel olarak şu şekildedir: 

  • Endüstriyel mutfaklar 
  • Oteller
  • Restoranlar
  • Kafeler 
  • Büfeler
  • Marketler 
  • Yemekhaneler 

yatay şişe soğutma dolabı

Şişe Soğutucuların Çeşitleri Nasıldır?

Bu alanda üretim yapan markalar farklı ihtiyaçları gidermek adına farklı tasarımlar geliştiriyor. Şişe soğutucu çeşitleri arasında en sık kullanılanlar ise tasarım açısından iki farklı gruba ayrılıyor. Bunlar; yatay tip ve dikey tip şişe soğutucu dolaplardır. 

  • Yatay Şişe Soğutucu Dolap

Çoğunlukla iç kısma paslanmaz çelik materyalden hazırlanan yatay soğutucu dolap çeşitleri şişelerin gayet hızlı bir şekilde soğutulmasını sağlıyor. Tezgah altında da kullanılabilen bu ürünler geniş mutfaklarda daha fazla tercih ediliyor. Dar mutfak tiplerinde ise daha fazla kapasiteye sahip olabilmeleri nedeniyle dikey tip şişe soğutucu çeşitlerinin kullanıldığını söyleyebiliriz. 

Yatay tip soğutucu içerisinde su, kola, meyve suyu, alkollü içecek gibi pek çok içecek çeşidinin üst üste istiflenerek de muhafaza edilmesi mümkündür. Aralarında geniş bir depolama kapasitesine sahip olan soğutucuların olduğu yatay tip şişe soğutucu çeşitlerini online sipariş sitemizde detaylıca inceleyebilirsiniz. Ürünlerin tamamı güvenilir markalar tarafından, en son teknolojiler kullanılarak geliştiriliyor. 

  • Dikey Şişe Soğutucu Dolap

Bir kıyaslama yapıldığında dikey soğutucu çeşitleri yatay olan şişe soğutuculardan daha fazla tercih ediliyor. Öncelikle dikey tip olan soğutucuların kapak kısımları çoğunlukla temperli cam kullanılarak üretiliyor. Bu camlar yüksek ve düşük ısıya karşı klasik camlardan daha dayanıklıdır. Aynı zamanda soğutucunun kapağı açılmadan içinin rahatlıkla görülmesini sağlar. Böylece soğutucu içinin kontrol edilmesi için kapağının açılmasına gerek kalmaz ve bu da gereksiz enerji kullanımının önüne geçer. 

Dikey tip soğutucular dar bir alanda kullanım için de en ideal modellerdir. Küçük sanayi tipi mutfaklarda ya da mutfak alanı dar olan işletmelerde bu ürünler kullanılabilir. Geniş bir kapasiteye sahip olmasını isteyenler ise çift kapılı olarak tasarlanan dikey tip soğutuculara yönelebilir. Çift kapılı olan şişe soğutucu çeşitleri de online sipariş sitemizde incelemeniz için sizi bekliyor. 

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon