Mutbex Abone Ol
post image
25.01.23

Benmari Nedir, Ne İşe Yarar?

Benmari nedir diye merak edenler için cevap oldukça basittir. Büyük ölçekli yemek üretimi yapılan tüm işletmelerde, yapılan yemeklerin taze ve sıcak kalmaları büyük önem taşır. Bu ideal servis sıcaklığı için benmari tezgahlarından destek alınır. Sıcak suyun üzerine yerleştirilen özel benmari küvetleri ile tüm yemekler ideal sıcaklıkta muhafaza edilmekte. Benmari makinesi seçenekleri de her ölçekteki yemek üretimi için gerekli olan şartlara sahiptirler.

Benmari Usulü Nedir?

Benmari usulü, yemek yaparken ve yemekleri servise etmeden önce sıklık ile kullanılan bir yöntemdir. Direkt olarak ocağa konmaması gereken çikolata gibi ürünleri, bir kaba koyarak içi su dolu olan ikinci bir kaba yerleştirerek, ocağın ya da ısıtıcının üzerinde eritmek ya da ya da sıcak kalmasını sağlamak, benmari nedir, ne işe yarar sorusunun cevabıdır.

Catering firmaları, oteller, yemekhaneler gibi günün büyük bölümünde yemek hizmeti sunulan mekanlarda, yemeğin sıcak ve hijyenik olarak saklanması için tasarlanmış olan yemek tezgahları, bain marie ne demek sorusunun cevabı olmakta. Bu kullanışlı ve fonksiyonel ürünler, farklı ölçüleri ile her ihtiyaca cevap veriyorlar.

Benmari Usulünün Faydaları

Benmari usulü nedir sorusunun cevabından sonra, bu yöntemin faydaları da merak edilenler arasındadır. Bu yolla sunuma hazır hale getirilen ve muhafaza edilen yemekler, işletmelere büyük kolaylık sağlar. Bu avantajlar şunlardır:

 • yemeklerin taze olarak saklanmaları
 • yemeklerin sunum sırasında daima ideal sıcaklıkta olmaları
 • sunuma kadar yemeklerin hijyenik bir şekilde bekletilmeleri
 • zaman tasarrufu
 • enerji ve emek tasarrufu
 • pratik ve şık servis

Endüstriyel Benmari Makineleri Ne İşe Yarar?

Sanayi tipi mutfakların, vazgeçilmez ekipmanlarından olan endüstriyel benmari yemek tezgahı modelleri, işlevsel olmaları ile kullanıcılara zaman kazandırır. Yapılan yemeklerin, servis anına kadar en iyi şekilde saklanması dışında gıdaların soğumaması için de bu makinelerden yararlanılmaktadır. Sadece ideal sunum ısısı değil, saklama koşulları açısından da oldukça faydalı bir mutfak ekipmanı olarak kabul edilmektedir.

Birden fazla benmari küveti konulabilen tezgahların bir kısmı gaz, bir kısmı ise elektrik ile çalışmaktadır. Benmari ısıtıcı ürün grubunda, farklı ebatlarda üretilmiş olan makineler ergonomik tasarımları ile her alanda kullanılabiliyorlar. Gıdaların sıcaklığı için ihtiyaç duyulan sıcak suyu, kolayca boşaltabilir ve cihazın temizliğini pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Endüstriyel Benmari Isıtıcılar Nasıl Çalışır?

Endüstriyel mutfakların, en önemli parçalarından olan benmariler, farklı litre aralıkları ile her kapasitedeki işletme için uygundurlar. Bain marie nedir diye merak edenleri de memnun eden dayanıklı ve sağlam ürünlerin her biri kaliteli markaların tasarımlarıdır. Ayrıca kullanışlı bu makineler şu şekilde çalışırlar:

 • benmariler hızlı şekilde ısınırlar
 • mutfağın donanımına göre elektrik ya da gaz ile çalışabilir
 • kompakt dizaynları ile az yer kaplarlar
 • tahliye vanaları ile içindeki su kolayca boşaltılabilir
 • termostatlı modeller ile kolay bir kullanım alanı sunar

Yemek sektöründe hizmet veren firmalar için mutfak ekipmanı ve tasarımı büyük önem taşır. Kolay ve hızlı hazırlanan yemeklerin, iyi ve uygun bir servis ile sunulması ile başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz tüm mutfak ekipmanlarını tek çatı altında toplayan Mutbex, mağaza satışının yanı sıra online satış sitesi ile de müşterilerini ürünler ile buluşturuyor. Güvenli ve hızlı alışverişin adresi olan mutbex.com, zengin ürün çeşitliliğini yurdun dört bir yanına en güvenilir şekilde kargo ile iletiyor. Garantili satış imkanı ve mutfak aletleri alanındaki deneyimi ile müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmayı amaç edinen mutbex.com’da aradığınız tüm profesyonel ürünleri bulabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon