Mutbex Abone Ol
post image
01.08.22

Filtre Kahve Makinesi Önerileri

Kahve tutkunlarının vazgeçilmezlerinden biri olan filtre kahve makineleri popülerliğini her geçen yıl daha da katlıyor ve aynı zamanda oldukça geniş bir kesime hitap ediyor. Evlerin yanı sıra işyerlerinde ve işletmelerde de kullanılan kahve makinelerinin kahvenin kolay demlenmesini sağlaması, hoş bir tat sunması ve içim keyfini ikiye katlaması dikkatlerden kaçmıyor. Peki, filtre makinesi almadan önce nelere dikkat etmeli, nasıl bir seçim yapmalı? Sizlere fikir verecek olan tüm bilgileri hemen aktarmaya başlayalım.

Filtre Kahve Makinesi Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer filtre kahve seviyorsanız seçtiğiniz kahveden yüksek performans alabilmek ve kahve aromasını net bir şekilde hissetmek için doğru endüstriyel filtre kahve makinesi modelini seçmeniz de gerekir. Günümüzde çok sayıda markanın üretim kalemlerinde filtre kahve makinesi de bulunuyor. Modeller arasından tercih yaparken göz önünde bulundurmanız gereken hususlara birkaç örnek vermek isteriz!

Kolay Temizlenebilir Olması

Kahve makinelerini temizlemek için saatlerce zaman ayırmak istemezsiniz. Özellikle işletmelerde ve işyerlerinde yani kahve makinelerinin gün içerisinde sıklıkla kullanıldığı alanlarda bu ürünlerin temizliğinin de sık sık yapılması gerekir. Seçtiğiniz kahve makinesinin kolay temizlenebilir olmasına büyük önem vermenizde fayda var. Sadece tasarımın şıklığına odaklanmak yerine temizliğinin ve kullanımının kolay olmasına da odaklanmanızı öneririz. Kahve makinelerinin sürahi olarak da adlandırılan karaf bölümleri termos formunda olabildiği gibi camdan da üretilebiliyor. Cam modeller diğerlerine nazaran daha kolay temizlenir. Ancak termos formunda olanlar ısıyı daha iyi saklar ve bu nedenle enerjiden de tasarruf sağlar.

Filtre Kahve Makinesi Önerileri

Hayatı Kolaylaştıran Farklı Özellikler Dikkate Alınmalı

Kahve demlemeyi zorlu bir iş olmaktan çıkarıp kısa sürede tamamlanan keyifli bir sürece dönüştüren öğütmeli kahve makinesi modellerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Bu noktada dikkate almanız gereken husus kağıt filtre kullanmak isteyip istemeyeceğiniz olmalıdır. Eğer kağıt filtre ile uğraşmak istemezseniz bu durumda kendi filtresi olan modellere yönelmeniz gerekecek. Kağıt filtreli modeller notaları daha baskın olan bir kahve hazırlamayı sağlıyor. Kendinden filtreli olan modeller ise daha pratik bir şekilde kahve hazırlamayı sağlıyor olması ile ön plana çıkıyor.

Hazne Boyutu

Elbette hazne boyutu da son derece önemli! Piyasada küçük ya da standart profesyonel filtre kahve makinesi modelleri mevcut ve küçük modeller günde sadece birkaç fincan kahve tüketilen mekanlar için ideal bir seçenek oluyor. Standart olan modeller ise 10 ya da 12 fincan kahve kapasitesi sunabiliyor. Ancak su haznesinde bulunan su ya da fincan ayar çizgilerini kullanarak standart makinelerle de sadece 1 – 2 fincan kahve yapabilirsiniz.

Bütçeniz ne?

Hangi markanın hangi filtre kahve makinaları tercih edilmeli noktasında bütçenizi de dikkate almanız gerekecek. Bütçenizi en verimli şekilde kullanmak için hane kapasitesini doğru belirlemeli, kalitesini kanıtlamış markaların ürünlerine yönelmeli ve uygun fiyat sunan platformlardan alışveriş yapmalısınız.

En İyi Filtre Kahve Makineleri

Sizin ihtiyacınızı en iyi karşılayan ürün modeli, en iyi filtre kahve makinesi demektir. Bu nedenle sadece tek bir modeli ‘en iyi’ olarak nitelemek yanıltıcı olabilir. Sizlere kullanıcıların memnun kaldığı modeller arasından birkaç örnek verebiliriz.

Konchero Preciso Alu Filtre Kahve Makinesi

8 fincan kapasiteli olan Konchero filtre kahve makinesi demleme hızını ayarlayabilme şansı tanıyor. Sadece 6 dakikada kahveyi demleyebilme özelliği de ön plana çıkıyor. Kolay temizlenebiliyor ve kullanılmadığında 40 dakikada otomatik olarak kapanıyor. Böylece kullanılan enerjiden de hatırı sayılır oranda tasarruf sunuyor. Ayrıca damlamayı engelleyen bir fonksiyon kolunun olduğunu da belirtmek gerekir. Konforlu kullanım beklentisini fazlasıyla karşılayan kahve makinelerinden biridir.

Filtre Kahve Makinesi Önerileri
Bravilor Bonamat Novo Filtre Kahve Makinesi, Cam Potlu

Saatte 144 fincan kahve kapasitesi sunuyor olmasıyla kendi segmentinde üst sıralarda yer alan model, 2 ısıtma ünitesine sahip. Hızlı kahve demleme özelliği bu ürün modelinde de bulunuyor ve bu yönüyle işletmeler için de ideal bir seçenek olmayı başarıyor. Modele 1 cam port dahil ve CE belgeli olarak kullanıma sunulduğunu da aktaralım. Ürüne buradan ulaşabilirsiniz.

Bunn ICBA Infusion Series Filtre Kahve Makinesi

Geniş 3 galon kazana sahip olan Bunn filtre kahve makinesi modelinin öne çıkan özelliği arka arkaya hızlı bir şekilde kahve hazırlayabiliyor olmasıdır. Hem full dolum hem de yarım dolum kahve yapımı seçeneklerini kullanıcısına sunuyor. Kademeli ve kontrollü demleme özelliği, dijital göstergesi ve kompakt bir tasarıma sahip olması da dikkatlerden kaçmıyor. Küçük mutfaklar için harika bir seçenek olabilir çünkü ölçüleri pek çok kahve makinesine nazaran daha ideal! Su filtresinin değişim zamanı geldiğinde ise kullanıcıyı uyarıyor.

Kitchenaid Filtre Kahve Makinesi, 5KCM1209

12 fincan kapasiteli olarak tasarlanan Kitchenaid filtre kahve makinesi 29 delikli spiral damlatma başlığı ile kahve dolumunun da hızla tamamlanmasını sağlıyor. Tasarımın 2 adet otomatik programlama seçeneği bulunuyor ve aynı zamanda sıcak tutma plakası da ayarlanabiliyor. Böylece kahvenizi 40 dakika boyunca sıcak, içime hazır bir şekilde muhafaza edebiliyor.

Size Uygun Filtre Kahve Makineleri

Mutbex olarak sizlere sanayi tipi filtre kahve makinesi modellerinin geniş bir model seçeneği yelpazesi eşliğinde sunuyoruz. Aynı zamanda fiyatları makul düzeyde tutuyor, ödeme kolaylıkları ile benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşamanızı sağlıyoruz. Profesyonel filtre kahve makinelerini online satış sitemizde detaylıca inceleyebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon