Mutbex Abone Ol
post image
04.10.22

Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Nedir?

Sanayi tipi bulaşık makinesi türleri arasında en sık tercih edilenlerden biri de giyotin tiptir. Bu nedenle giyotin tip bulaşık makinesi nedir ya da nasıl bir çalışma prensibine sahiptir gibi sorular da sıklıkla gündeme geliyor. Giyotin tipi bulaşık makinelerine dair merak edilen tüm soruların yanıtlarını hemen aktarıyoruz.

Giyotin Tip Bulaşık Yıkama Makinesi Kullanımı

Öncelikle giyotin tipi bulaşık makinesi modellerinin tasarımının da diğer bulaşık makinelerine nazaran daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. Bu makine modellerinde yukarı kaldırılıp indirilebilen bir kapak tasarımı bulunuyor. Kapak içerisinde ise basketler yer alıyor ve bulaşıklar bu basketlere yerleştiriliyor. Son derece hızlı bir şekilde bulaşık yıkama özelliğine sahip olan giyotin tip bulaşık makineleri bulaşık sayısının fazla olduğu endüstriyel mutfaklarda ideal bir çözüm olabiliyor.

Hangi markanın hangi bulaşık makinesi modelinin tercih edildiğine bağlı olarak saate yıkanan tabak sayısı değişebilir. Ancak genellikle bu bulaşık makinelerinin saatte 1000 tabak gibi geniş bir yıkama kapasitesinin olduğunu söyleyebiliriz. Daha az sayıda yıkama kapasitesi sunan modeller de geliştiriliyor. Bu modeller orta yoğunlukta olan işletmeler için en doğru tercih olabiliyor.

Bulaşık makinesi modellerinin bir yanında giriş tezgahı bulunurken diğer yanında da çıkış tezgahı yer alıyor. Kirli olan ve yıkanması gereken bulaşıklar giriş tarafında baskete diziliyor. Hemen ardından bulaşıklar yıkamaya alınıyor. Bir yandan da diğer kirli bulaşık sepeti hazırlanarak yıkama sırasına alınabiliyor. Böylelikle kısa süre içerisinde binlerce bulaşığın yıkanması da mümkün hale geliyor. Özellikle geniş kapasiteli işletmelerde bu tip bulaşık makinelerinin tercih edilmesi, kısa zamanda çok sayıda bulaşığın yıkanabiliyor olmasından kaynaklanıyor.

Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Nedir?

Giyotin Tip Bulaşık Yıkama Makinesi Çalışma Prensibi

Genel olarak bakıldığında giyotin tip bulaşık yıkama makinesi çalışma prensibi oldukça basittir. Bu tipteki bulaşık makinelerini kullanabilmek için çok deneyimli olmak gerekmez. Basit bir yıkama prensibine sahip olması da söz konusu ürün modellerinin büyük bir ilgi görmesinin nedenleri arasında yer alıyor. Öncelikle giyotin tip bulaşık yıkama makinesi çalışması yukarıdan aşağıya doğrudur ve makinelerin ‘giyotin’ olarak adlandırılması da bundan kaynaklanır.

Bulaşık makinesine kirli bulaşıkların olduğu sepetin yerleştirilmesi ve kapağın kapatılması ile birlikte yıkama da başlar. Pek çok giyotin bulaşık makinelerinde kapak sisteminin kapatılmasının ardından yıkama işleminin otomatik olarak başladığını söyleyebiliriz. Yıkamanın başlaması için ekstra bir bütana basmak ya da yıkama talimatı vermek gerekmiyor. Yıkamanın tamamlanmasının ardından kapak kaldırılıyor. Yıkanmış olan tabak, tencere ve benzeri malzemeler sepeti ile birlikte hazneden çıkarılıyor ve yerleştiriliyor. Hemen ardından yeni bir sepetin konulması da mümkündür. Bu sayede seri bir şekilde bulaşık yıkama işleminin yapılması da sağlanmış oluyor. Bu makine modellerinde bulaşık deterjanı ve parlatıcılar için özel hazneler bulunuyor. Haznelere deterjan ya da parlatıcı eklemenin de gayet pratik bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Nerede Kullanılır?

Nerelerde giyotin tip bulaşık yıkama makinesi kullanımı daha yoğun sorusunun yanıtı aslında geniş bir listeyi kapsıyor. Çünkü hızlı ve pratik bir şekilde bulaşık yıkanması gereken tüm alanlarda sahneye giyotin tip bulaşık makinelerinin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Oteller, bu tipte bulaşık makinelerinin çok sık kullanıldığı yerlerin başında geliyor. Gün içerisinde 3 öğün yemek servisinin yapılıyor olması nedeniyle sıklıkla bulaşık yıkanması gerekiyor. Bu noktada da devreye söz konusu bulaşık makinesi modelleri giriyor. Yüksek oda kapasitesine sahip olan otellerin yanı sıra butik otellerde de bu makineler tercih edilebiliyor.

Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Nedir?

Restoranlar ise giyotin bulaşık makinelerinin yoğun bir biçimde kullanıldığı bir diğer işletmedir. Restoranlarda çok sayıda bulaşık çıkıyor olması ve aynı zamanda bulaşıkların hızlı bir şekilde yıkanmasının önemli olması, rotanın söz konusu bulaşık makinelerine çevrilmesini beraberinde getiriyor. Elbette her restoranda bu makinelerin kullanıldığından söz edemeyiz. Ancak pek çoğunda görmek de mümkündür.

Catering firmalarının listemizde yer aldığını belirtelim. Gün içerisinde çok fazla sayıda yemek çeşidi hazırlanıyor olması, büyük tencere ve tavalar da dahil olmak üzere çok sayıda bulaşığın yıkanmasını gerektiriyor. Bu nedenle pratik bir şekilde yıkama işlemi yapan giyotin bulaşık makineleri, catering firmaları tarafından da sıklıkla tercih edilebiliyor. Pastaneler ya da unlu mamul üretimi, satışı yapılan işletmelerde de sanayi tipi bulaşık makineleri tercih edilebiliyor.

Sanayi Tipi Giyotin Bulaşık Makinesi

En uygun fiyatlı sanayi tipi giyotin bulaşık makinaları online sipariş sitemizden temin edilebilir. Markalar tarafından sunulan garanti kapsamında hızlı ve profesyonel bir bulaşık makinesine ihtiyacınız varsa hiç tereddüt etmeden sitemize uğrayabilirsiniz. Kalitesini kanıtlamış markaların ürün modellerini ödeme kolaylıkları eşliğinde satın alma fırsatı Mutbex’te!

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon