Mutbex Abone Ol
post image
29.11.22

French Press Nedir?

Çoğunlukla filtre kahve yapmak amacıyla kullanılan ve iç kısmında filtre yer alan, piston sistemine sahip olan ekipman french press olarak adlandırılır. Farklı materyallerden üretilen french press filtre kahve yapmak dışında farklı içecek ya da sos çeşitlerinin hazırlanmasında da kullanılabilir.

French Press’in Kahve Demlemedeki Yeri ve Önemi

French press çeşitlerinin kahve demlemedeki yeri, filtre kahvenin kolay ve hızlı bir şekilde demlenmesini sağlamasından kaynaklanır. Dolayısıyla french press ne işe yarar konusunda ilk olarak dikkat çeken unsur pratikliktir. Filtre kahvenin demlenerek hazırlanmasını sağlar ve hem lezzetini hem de aromasını korur.

French Press Türleri

Cam French Pressler

Kahve demleme sürecinin net bir şekilde gözlemlenmesini de sağlayan cam filtre kahve french press çeşitleri, şık görünümleriyle de beğeni toplar. Öztiryakiler Kahve Presi, 350 Ml modeli bu tasarımlara örnek gösterilebilir.

Paslanmaz Çelik French Pressler

Cam olanlara nazaran çok daha dayanıklı bir forma sahip olan french press kahve ekipmanlarıdır. Paslanmaz çelik filtre sistemine sahip olan Aerolate Press & Go French Press, Travel Mug modeli bu tasarımlara örnek gösterilebilir. Hafif darbelere karşı dayanıklı olan bu ürünler uzun yıllar kullanılabilir.

Plastik ve Kompozit French Pressler

Hafif olmaları nedeniyle tercih edilen ve kolaylıkla taşınabilen plastik ya da kompozit modeller hem evlerde hem de işletmelerde kullanılabiliyor. Plastik ile cam materyalin bir arada kullanıldığı Groovy French Press 350cc modelini online sipariş sitemizden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Tek ve Çift Katmanlı French Pressler

İç katmanının izolasyon sağlıyor olması nedeniyle kahveyi uzun süre sıcak tutabilen çift katmanlı french press çeşitleri de bulunuyor. Bu ürünler tek katmanlı modellere nazaran daha uzun süre sıcak kahve imkanı tanır.

French Press Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Malzeme Kalitesi ve Dayanıklılık

Uzun yıllar kullanabilmeniz için kaliteli malzemelerden üretilen french press çeşitlerini tercih etmelisiniz. Kaliteli malzemelerden üretilmesi, dayanıklı olmalarını da beraberinde getirir. Evlerde ya da iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilen filtre kahve pres ekipmanı çeşitlerinin filtre kısmının da dayanıklı olması önemlidir.

Kapasite ve Hacim Seçenekleri

Gün içerisinde sunulan kahve miktarına bağlı olarak ideal kapasitede olan french press çeşitlerinin tercih edilmesi gereklidir. Farklı markalar, farklı kapasitelerde ürünler geliştirebiliyor. Model seçimi yaparken kaç litre hacme sahip olduğu bilgisine de mutlaka göz atmalısınız.

Filtre Kalitesi ve Filtrasyon Sistemi

Filtrasyon sistemleri doğrudan filtre kahvenin aromasına ve lezzetine etki eder. Bu nedenle filtre sisteminin düzgün çalışmasına ve pistonun da sorunsuz şekilde itilebilmesine dikkat edilmelidir. Kahvenin telvesinin ayrılabilmesi için filtrasyon sistemi başarılı bir şekilde tasarlanmış olan filtre kahve ekipmanlarını tercih etmelisiniz.

Isı Koruma ve Yalıtım Özellikleri

Filtre kahvenin hazırlanması için bir süre beklenmesi gerekir. Bu esnada eklenen sıcak suyun soğuması istenmez. Dolayısıyla en iyi french press ürünlerinin ısı koruma özelliği olan ürünler olduğunu belirtmek gerekir. Yalıtıma sahip olan modeller kahvenin demlenmesi sırasında soğumasını engeller. Böylelikle sıcak kahve servisi yapılmasına olanak tanır.

French Press Marka ve Modelleri

Online sipariş sitemizde Aerolatte, Öztiryakiler, Epinox Coffee Tools ve Groovy markaları tarafından üretilen, sıklıkla french press önerileri arasında yer alan ürün modellerini bulabilirsiniz. Öztiryakiler tarafından tasarlanan kahve presi çeşitleri 300 ml ve 600 ml gibi farklı kapasite seçenekleri sunar. Tasarımı şık ve gayet kullanışlı olan bu ürün modelleri gayet dayanıklı bir filtrasyon sistemine sahiptir. Bu sayede uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Profesyonel mutfaklarda da kullanıma uygun olan Öztiryakiler ve diğer markaların french press çeşitlerini sitemizde inceleyin.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon