Mutbex Abone Ol
post image
13.07.16

Servis Ekipmanları

 

 

Servis ekipmanları genel tanımı şu şekilde;  restoran, kafeterya, bar, otel, lokanta gibi gıda sektöründe bulunan işletmelerin yiyecek içecek maddelerinin müşteriye sunum aşamasında gereken araç ve gereçlerdir. Servis ekipmanları, mutfakta yiyecek müşteriye servise hazır olma aşamasından sonra başlar, masaya servis, yiyeceğin tüketilmesi ve masa da servisin kapatılmasına kadar geçen bütün süreçler için kullanılacak ekipmanları kapsamaktadır. Yemek servisi için gerekli olan araç ve gereçlerin çeşitliliğini, sunulan ürünlerin menü çeşitliliği belirlemektedir. Servis ekipmanı seçiminde temel yaklaşım bütün bu araç gereçlerin görselliği güzel ve  temizliği kolay olan kaliteli malzemeden üretilmiş olması gerekir.

Endüstriyel mutfak servis ekipmanları

Endüstriyel mutfak tanımı genellikle geniş bir kesime hitap eden işletmeler için kullanılır. Seri şekilde büyük kitlelere hitap eden işletmelerin servisinde yer alması gereken bazı demirbaş malzemeler mutlaka bulunmalıdır. Bunlar; servis tepsileri, servis maşaları, servis çatalları, sosluklar, çerez tabakları, servis arabaları, servis çantaları, peçetelik, tuzluk, çatal, kaşık, bıçak gibi yemek servisine yardımcı malzemelerdir. Bunların bir kısmı servis personeli tarafından kullanılır bir kısmı da masaüstü malzemesi olarak direk müşteriler tarafından kullanılabilir. Açık büfe ekipmanları da servis malzemeleri arasında sayılabilen ürünlerdendir. Her yiyecek maddesi için servis edilecek ekipman ürünlerin yanında bulunur bu durumda büyük bir açık büfe için birden fazla servis kepçesi, çatalı, kevgiri, bıçağı gerekebilir.

Servis Ekipmanları Çeşitleri

Masaüstü servis ekipmanları arasında ekmek sepeti, sosluk, tuzluklar, peçetelik, bebek sandalyesi (taburesi), katlı meyve tabakları, tabak kapakları gibi çok fazla ürün yer alır. Bu ürünlerin plastik ve sağlığa zararlı maddelerden yapılmamış olması gerekmektedir. Servis elemanlarının kullandığı servis arabaları ve tepsiler de personel gücüne uygun ve kolaylık sağlayıcı ürünlerden üretilmelidir. Endüstriyel servis ekipmanları konusunda uzman olan Öztiryakiler marka güvencesi ile sizlerle buluşan Mutbex.com, sayesinde restoran, otel, cafe servis malzemelerine uygun ödeme avantajları ile sahip olabilirsiniz. Var olan işletmenizin servis gereçlerinde yenilik yapmak veya yeni bir işletme açmak için gerekli servis araçlarına sahip olmak isteyen girişimcilerin ürünleri doğrultusunda uygun malzemeleri tedarik hizmetini yılları aşana profesyonelliğimizle değerli iş ortaklarımıza sağlamaktayız. Servis için gerekli olan tüm ekipmanları  içerisinde eksiksiz olarak ürünlerini sergileyen Mutbex.com web sayfasından uygun ödeme avantajlarından faydalanarak online alışveriş yapabilir kısa sürede işletmenizin ihtiyacı olan gerekli servis araç gereçlerine sahip olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon