Mutbex Abone Ol
post image
12.06.23

Mama Sandalyesi Nedir?

Mama sandalyesi bebeklerin ve belirli bir yaşa kadar çocukların rahatlıkla beslenmesi için kullanılan bir üründür. Elbette bebeklerin güvenliği düşünülerek özel olarak tasarlanırlar. Bu nedenle vücuda batabilecek sivri kenarları, bebeklerin çıkarabileceği küçük parçaları olmamalıdır. Restoran, kafe ve oteller gibi işletmelerde de mama sandalyeleri bulunur. Konukların bebeklerini rahat bir ortamda besleyebilmesi için bu malzemenin kullanılması gerekir.

Çoğunlukla mama sandalyesi ne zaman kullanılır sorusunun yanıtı beslenme saatleri olsa da aileler bebeklerinin oyuncaklarıyla rahat oynaması için de bu malzemeleri kullanabiliyor. Çünkü ön tarafından bir tabla bölümü olur ve bu tablaya bebek oyuncakları konabilir. Aynı zamanda aileler herhangi bir işle uğraşırken bebeklerinin güvenli bir ortamda kalmasını istediklerinde de devreye bu özel ürün çeşitleri giriyor.

Mama Sandalyesi Seçimi Nasıl Olmalı?

Bebekler için kullanılabilecek tüm ürünler gibi mama sandalyelerinin de belirli bir kalitenin üzerinde olması önem taşıyor. Bu nedenle mama sandalyesi nasıl olmalı sorusunun ilk yanıtı kalite olmalıdır. Uygun fiyatlı olan modellere yönelmek de önem taşıyor. Çünkü beslenme sandalyeleri belirli bir süre sonrasında kullanımı bırakılan ürünlerdir. Dolayısıyla mama sandalyesi kaç yaşına kadar kullanılır sorusunun yanıtının 3 yaş olduğu düşünülmeli ve çok yüksek bütçeler ayırmadan da bu ürünlerin temin edilebileceği unutulmamalıdır.

Mama Sandalyesi Ne Kadar Süre Kullanılır?

Çoğunlukla mama sandalyesi ne kadar süre kullanılır sorusunun yanıtı 6 – 24 aylık dönem olsa da aileler bu ürünleri daha uzun süre kullanmak isteyebiliyor. 3 yaşına kadar mama sandalyelerinin kullanılması da söz konusu olabilir. Fakat daha uzun süre kullanılması da önerilmiyor.

Bebek sandalyesi ve Mama sandalyesi

Uzmanlara göre mama sandalyesi ne zaman bırakılır sorusunun yanıtının 3 yaştır. 3 yaşına gelindiğinde artık yavaş yavaş mama sandalyesi kullanımının bırakılması önerilir. Bu konuda çok katı kurallar uygulanması da gerekmez. Zaten çocuklar 3 yaş sonrasında beslenme sandalyelerini kullanmak istemiyor.

Mama Sandalyesi Temizliği

Mama sandalyelerinin temizliği kolaylıkla yapılabilir. Bebekler için kullanılan ıslak mendiller ile silinmesi, kolayca temizlenmesini sağlayacaktır. Bu ürünler güçlü kimyasal maddeler ya da kalıntı bırakan kimyasal maddeler kullanılmadan temizlenmelidir. Bebek hijyen ürünleri ile güvenle temizlenebilir.

Mama Sandalyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kalite dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Üretimde kullanılan malzemelerin belirli bir kalitenin üzerinde olması durumunda mama sandalyesinin ihtiyaç duyulan süre boyunca kullanımı mümkün olacaktır.
  • Konfor da bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Mama sandalyelerinin bebeklerin vücuduna uygun bir ergonomide olması gerekir. Bebeklerin rahatlıkla bu sandalyeye oturtulması ve kaldırılması sağlanmalıdır. Dolayısıyla konforlu bir tasarıma sahip olan ürünlerin tercih edilmesinde fayda var.
  • Seçtiğiniz mama sandalyesinin bebekler için güvenli olmasına da dikkat etmelisiniz. Beslenme sandalyesinin mutlaka bel ve baş desteği olmalıdır. Eğer yoksa ekstra olarak bu ürünleri temin edebilirsiniz. Tabla bölümü de sandalyenin diğer alanları gibi pürüzsüz olmalı, bebeğe zarar verebilecek sivri uç ve kenarlara sahip olmamalıdır.
  • Kolay taşınabilir olması için ağır malzemelerden üretilmemiş olmasına da dikkat edilmelidir. Çoğunlukla hafif ve istediğinde kolayca taşınabilecek, depolanabilecek olan mama sandalyeleri kullanılıyor.
  • Son olarak fiyat/performans hususuna da dikkat ederek beslenme sandalyesi seçimi yapmanızda fayda var.

Mama Sandalyesi Tavsiye

Ebeveynler ve yemek servisinin yapıldığı tüm işletmeler, mama sandalyesi tavsiye içeriklerine sıklıkla göz atıyor. Bunun nedeni kaliteli ve kullanışlı bir model seçimi yamak istemeleridir. Dolayısıyla hangi mama sandalyesi daha iyi sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Sizler için birkaç öneride bulunabiliriz.

Bebek sandalyesi ve Mama sandalyesi

Biradlı Mama Sandalyesi

Son derece ekonomik bir seçenektir ve kaliteli malzemelerden üretildiği için uzun yıllar kullanılabilir. Taşıma kapasitesi 15 kg ve temizliği de gayet kolay yapılabiliyor. Biradlı mama sandalyesini incelemek tıklayın!

Öztiryakiler Bebek Yemek Arabası ve Masası

360 derece dönebilen tekerlekli yapısı sayesinde kullanımı oldukça kolay. Markanın kaliteye önem vermesi, bebek yemek arabası çeşitlerinin de yüksek kalitede olmasını sağlıyor. Üstelik fiyatı da şaşırtan derecede uygun!

Rubbermaid Bebek Sandalyesi ve Tekerleği

Bu tasarım da tekerlekli olduğundan daha konforlu bir şekilde kullanılabiliyor. Microban özelliği olduğundan bakteri barındırmıyor. Tabla bölümü plastik ve pürüzsüz bir yapıdadır.

Sıraladığımız bu ürün modellerini ve çok daha fazlasını incelemek için online sipariş sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Cazip ödeme kolaylıkları da sunulduğundan bütçe dostu bir alışveriş için Mutbex en çok tercih edilen platform oluyor.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon