Mutbex Abone Ol
post image
21.06.16

Lokanta Açma Rehberi

Lokantalar açık büfe şeklinde tasarlanarak 3 çeşitten fazla yemeğin gün başlarken hazırlanması ve gün içerisinde sürekli sıcak tutularak hizmet vermesi ile bilinir. Esnaf lokantaları, et lokantaları, ev yemekleri lokantaları, zeytinyağlı yemek lokantaları şeklinde farklı kulvarlarda hizmet verebilirler. Lokanta kurmak isteyen işletmecilerin bu konuda detaylı bilgi sahibi olması gerekir ve kullanacağı malzemeler ile alakalı çeşitli araştırmalar yapması gerekir.

lokanta malzemeleri mutbexLokanta Kurmak İçin Gerekenler

Lokanta kurmak için gereken bir dizi işlemler ve bir takım malzemeler söz konusudur. Bunların en başında uygun mekan kiralaması yer alır lokanta için uygun mekan seçilirken ne tür bir lokanta açılacağı göz önünde tutulmalıdır. Esnaf lokantası olarak planlanan bir işletmenin çalışanlara yönelik olduğu unutulmamalı genellikle iş sahasının çok olduğu bölgelerde kurulması gerekmektedir. Yüksek okulların bulunduğu ve öğrencilerin çok olduğu bölgelerde kurulacak ev yemekleri lokantası talepleri karşılamış olacaktır. Lokanta açma maliyeti bazen çok yüksek fiyatlar gerektirebilir bu nedenle girişimin doğru yerde doğru zamanda doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

lokanta açma rehberi mutbexLokanta Açmak İçin Gerekli Malzemeler

Lokantaların olmazsa olmazlarının başında teşhir dolapları yer alır. Gün içerisinde hazırlanan bütün yemekler müşterinin hizmetine sunulur. Standart bir menü ile değil görsel seçimler ile hareket eden lokantaların hazırladığı yemeklerin müşterinin sunumuna hazır hale getirmesinin en büyük yardımcısıdır. Teşhir dolapları dışında lokanta mutfağında gereken malzemeler; endüstriyel buzdolabı, endüstriyel derin dondurucu, endüstriyel mutfak tezgahları, tencere ve tavalar, servis malzemeleri, doğrayıcılar, sanayi tipi mikserler ve bir çok araç gereçtir.

Lokanta Açma Maliyeti

Lokanta açma maliyeti için mutfak alanında kullanılacak ekipmanlar, saklama dolapları, hazırlık ekipmanları ve servis,sunum alanları içerinde tasarıma uygun ahşap, plastik, cam vb. masa sandalye ürünleri de maliyette farklılık gösterebilmektedir.Dünya mutfaklarını işletmelere taşıyan Öztiryakiler farkı ile gereken bütün ekipmanlara tahmini maliyetin daha altında sahip olabilirsiniz. Öztiryakiler bayisi MUTBEX kolay ödeme seçenekleri proje desteği ile lokanta işletmelerinin her konuda yardımcısı.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon