Mutbex Abone Ol
post image
28.06.16

Kahve Ekipmanları

Endüstriyel mutfakların en temel ihtiyaçları arasında kahve ekipmanları da bulunuyor. Oteller, restoranlar, kafeler, çay bahçeleri ya da yemekhaneler gibi pek çok işletmede kahve servisi de yapılıyor. Haliyle profesyonel mutfaklarda mutlaka bulundurulması gereken ekipmanlar listesinde kahve ekipmanlarının da olması gerekiyor. Bu ürünler belirli bir kalitenin üzerinde olduğunda son derece konforlu ve kolay bir biçimde kullanılabiliyor.

Kahve Demleme Ekipmanları

Sanayi tipi mutfaklarda pek çok farklı kahve demleme ekipmanları kullanılabilir. Sıklıkla tercih edilen ekipmanlara ise şu örnekleri verebiliriz:

Profesyonel Kahve Makineleri

Profesyonel mutfaklar için tasarlanan kahve makineleri çok sayıda farklı kahve çeşidinin hazırlanmasında kullanılabilir. Aynı zamanda kahveyi uzun süre bayatlamadan sıcak tutma özelliği olan sanayi tipi kahve makinesi çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. İşletmelerde her daim sıcak kahve servisinin yapılmasına olanak tanıyan endüstriyel kahve makinelerinde en sık tercih edilen marka Öztiryakiler oluyor. Öztiryakiler kahve makinesi çeşitleri, kahve dispanseri ve kahve potu çeşitlerini online sipariş sitemizden temin edebilirsiniz.

Ev Tipi Kahve Makineleri

Sanayi tipi kahve makinelerine nazaran daha az kapasiteli olan ev tipi kahve makineleri, pratik bir şekilde kullanılabiliyor. Bu ürünler evlerin yanı sıra ofislerde de sıklıkla kullanılan makinelerin başında geliyor. Pek çok farklı kahve çeşidinin hazırlanmasını sağlıyor olması, işlevsellik beklentisini karşılıyor. Ev tipi kahve makinesi çeşitleri oldukça geniş bir model alternatifi sunuyor. Bu ürünleri online sipariş sitemizde inceleyebilirsiniz. Ev tipi kahve makinelerinde uygun fiyat avantajları halen devam ediyor.

Kahve Öğütücüler

Kahve öğütücü çeşitleri çekirdek kahvenin istenen büyüklükte öğütülmesi için özel olarak üretilen ekipmanlardır. Endüstriyel mutfaklarda mutlaka kahve öğütücü çeşitlerinin de olması gerekir. Bu konuda mutfakların iki seçeneği bulunuyor. Bunların ilki içerisinde kahve öğütme fonksiyonu da olan bir kahve makinesi satın almaktır. Diğeri ise sadece kahve çekirdeklerini öğütme özelliği olan bir öğütücü temin etmektir. Her iki durumda da kahve çekirdeklerinin istenen şekilde öğütülmesi ve leziz kahve türlerinin hazırlanması mümkün olacaktır.

Kahve Ekipmanları Temizliği ve Bakımı

Kullanılan kahve ekipmanlarının mutlaka her kullanım sonrasında temizlenmesi gerekir. Aksi halde hem ekipmanlar zarar görür hem de hazırlanan kahvenin tadı değişebilir. Sanayi tipi mutfaklarda kullanılan bulaşık deterjanları ile kahve ekipmanlarının temizlenmesi mümkündür. Kahve ekipmanlarının temizliği ve bakımı için ekstra bir malzeme kullanılması gerekmiyor.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon