Mutbex Abone Ol
post image
25.01.23

Çelik Kasap Eldiveni Nedir?

Çelik kasap eldiveni iyi kalitede, paslanmaz çelik örgüden üretilen ve özellikle et kesimlerinde kullanılan önemli bir gereçtir. En çok gıda sektöründe, el uzuvlarının kesilme riski bulunan iş yerlerinde kullanılır. Et ve kemik kesimi işlerinde kullanıldığı için kasap eldiveni olarak da bilinmesine rağmen kesik ya da yaralanma riskinin yüksek olduğu ahşap, tekstil, tarım, balıkçılık gibi sektörlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen bu zırh eldiven kesilmelere karşı oldukça dirençlidirler. Kesici aletlerle işlem yapılan her türlü iş için güvenle kullanılabilirler.

Paslanmaz çelikten imal edildikleri için temizliklerini yapmak da oldukça kısa sürer. Ayrıca sağlıklı bir tercihtir.

Çelik Kasap Eldiveni Nedir?

Çelik Eldiven Ne İşe Yarar?

Pek çok birbirinden farklı sektörde karşımıza çıkan çelik eldiven modelleri, çeşitli işler için kullanılabilir. Elinizin kesilme riski varsa, çelik eldiven kullanımı daima doğru bir tercih olacaktır. Dayanıklı ve sağlam malzemeden üretildikleri için eliniz her zaman güvende kalır. Ayrıca hijyenik bir koruma alanı da sunar. Bu yönleri nedeniyle pek çok açıdan yüksek bir koruyuculuk sunan eldivenlerin, uzun ya da kısa modelleri de kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

İşletmelerde, hız ve pratikliğin önemli olduğu anlarda, dikkatsizce hareket ederek kendinize zarar vermenize engel olan çelik eldiven kasap dükkanlarının vazgeçilmez parçaları arasındadır. Eldivenlerin, farklı beden aralıkları da bulunmaktadır. Elinizin büyüklüğüne göre medium ya da large gibi düzenlenmiş olan eldiven bedenlerini tercih edebilirsiniz.

Çelik Kasap Eldiveni Nedir?

Çelik Eldiven Nerelerde Kullanılır?

Paslanmaz, çelik örgüden üretilen kesilmez kasap eldiveni birçok sektör tarafından kullanılmaktadır. Gıda sektöründe, çelik kasap eldiveni olarak bilinen bu ürünü; kendi mutfağınızda ya da işletmenizde kesim yaparken güvenle kullanabilirsiniz. Kesici aletleri kullanırken boş kalan ele giyilen bu gereç sayesinde iş güvenliği konusunda endişeniz kalmaz. Parmak hareketlerini kısıtlamayan ve esnekliği sayesinde kullanımı gayet rahat olan dayanıklı bir üründür.

Sadece gıda sektöründe değil, pek çok sanayi kolunda da işçilerin ellerini, zırh eldiven ile güven ile koruyabilirsiniz. Ağır ve yorucu iş temposunda, kullananın işini kolaylaştıracak olan eldivenlerin, güvenlik dışında hijyen yönü de bulunmaktadır. Özellikle çiğ et gibi bakteri taşıyan ürünler için de kullanıcıya koruyuculuk sağlayan kesilmez gıda uyumlu kasap eldiveni uzun ömürlü bir mutfak ekipmanıdır.

Balıkçılık sektörü de çelik eldiven nerelerde kullanılır sorusunun bir başka cevabıdır. Kasaplar kadar, balıkçılar da gün boyu kesim ve ayıklama işleri ile uğraştıkları için çelik eldiven kullanımı bu alanda da çok yaygındır. Ayrıca inşaat sektöründe de çelik eldiven önemli bir ekipman olarak kabul edilir. Tesisat işleri de el gücü ile yapılan, ağır bir uğraş olduğu için yine çelik eldiven kullanımı için uygundurlar. Zorlu çalışma şartlarına sahip olan deri sektörü ve bazı temizlik işlerinde de çelik eldiven kullanımına rastlanır.

Çelik Kasap Eldiveni Nedir?

Kasap Eldiveni Nerede Satılır?

Paslanmaz çelik eldivenler, pek çok farklı sektörün ihtiyaç duyduğu bir ürün grubudur. Değişik boy ge ebatlarda üretilmiş olan kasap eldivenleri, her kullanıcıya yüksek performanslı bir koruyuculuk sunar. Çelik eldiven kullanım alanları geniş olduğu için her kesimden kullanıcıya hitap eden bir ürün olmaktadır. Dayanıklı ve sağlam olmalarının yanında esnek ve katlanabilir yapıda olan eldivenler, her yere taşıyabileceğiniz, hafif ürünler. Ayrıca ister çantada, isterseniz de cebinizde saklayabilirsiniz. Çift yüz kullanım olanağı ile her iki elinize de tam uyum sağlayacak olan eldivenlerin, nereden bulunacağı da pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Kasap eldiveni nerede satılır arayışında iseniz, Mutbex sizin için doğru adres olacaktır. Online alışveriş imkanı için ziyaret edebileceğiniz mutbex.com’da birbirinden kaliteli ve sağlam çelik kasap eldiveni bulabilir ve tüm modellerin özelliklerine göz atarak, karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon