Mutbex Abone Ol
post image
23.02.23

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Filtre kahve makineleri, kahve tutkunlarının favorilerinden biridir. Filtre kahve çeşitlerinin hızlı ve pratik bir şekilde hazırlanmasını sağlayan bu makineler kompakt yapısı sayesinde çok az yer kaplar. İlk defa bu makinelerden satın alanlar ise filtre kahve makinesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtını merak ediyor.

Su Haznesini Doldurun

Öncelikle kaç kişilik kahve yapacağını dikkate alarak kahve makinesinin su haznesini su ile doldurmanız gerekiyor. Şebeke suyu kullanılması ise kireçli olması nedeniyle önerilmiyor. Musluk suyu yerine damacana su tercih etmenizde fayda olacaktır. Orta sertlikte su kullanılması durumunda en iyi kahve lezzetini yakalayabileceğinizi de aktaralım.

Kahve Filtresini Yerleştirin

Bu aşamada filtre kahve makinesi kağıdı nasıl kullanılır sorusunun da yanıtını öğrenmiş olacaksınız. Kahve filtresi ya da bir başka deyişle kahve kağıdını makinenin ilgili alanına yerleştirmelisiniz. Filtrenin yerleştirilmesi ilk etapta sizi biraz zorlayabilir ancak birkaç deneme sonrasında alışacağınızdan emin olabilirsiniz. Kağıt filtre çeşitleri tek kullanımlıktır ve her kullanım sonunda atılmalıdır. Aynı zamanda metal ya da plastik filtreler de var ve bunlar yıkanarak yeniden kullanılabiliyor. Ancak temizlenmesi zor olduğundan kağıt filtreler daha fazla tercih ediliyor.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kahve Ekleyin

Filtreyi de yerleştirdikten sonra makineye kahve koymalısınız. Elbette bu noktada filtre kahve ne kadar konur sorusunun yanıtını da merak edeceksiniz. Fincan başına 7 – 8 gram kahve koymanız yeterli olacaktır. Koyu kahve seviyorsanız kişi başı yani fincan başı 9 gram kahve ekleyebilirsiniz. Filtre kahve çeşitlerinin sertlik dereceleri değiştiği için seçtiğiniz kahve de ne kadar koymanız gerektiği sorusunun yanıtında belirleyici olabilir. Kullandığınız makinenin kahve çekme özelliği yoksa kesinlikle öğütülmüş kahve kullanmalısınız.

Zaman Ayarı Yapın

Bu özellik her filtre kahve makinesinde bulunmuyor. Bu nedenle makinesinde zaman ayarlaması olanları ilgilendiren bir aşamadır. Saat ayarı yapmanız durumunda sabahları uyandığınızda kahveniz de hazır olacaktır.
Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra filtre kahve keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Çünkü kahveniz içime hazır bir şekilde makinenin haznesinde sizi bekliyor olacak. Kahvenizi içtikten sonra makinenin temizliğini yapmayı unutmamalısınız. Düzenli olarak filtre değişiminin yapılması ve temizliğin ihmal edilmemesi durumunda kullandığınız filtre kahve makinesinin performans kaybı da meydana gelmez ve kullanım ömrü uzar.

Filtre kahve çeşitlerini hazırlamak için makine kullanımının çok daha başarılı sonuçlar sunduğunu da eklemek gerekir. Çünkü bu makineler filtre kahvelerin yapısına, demlenme süresine ve benzer özelliklere göre tasarlanıyor. Haliyle gayet başarılı neticeler elde edilmesi de mümkün oluyor.

Filtre Kahve Ne Zaman İçilmeli?

Hem ülkemizde hem de tüm dünya genelinde filtre kahve çeşitlerinin en sık tüketildiği zamanlar sabah saatleri oluyor. Ülkemizde kahvaltı sonrasında içilen bu kahve çeşidi, yurt dışında pek çok ülkede ise sabahları uyanır uyanmaz yani kahvaltı öncesine içilen bir kahvedir. Elbette filtre kahve ne zaman içilmeli gibi bir sınırlama yok.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Sabah saatleri dışında gün içerisinde dilediğiniz zaman filtre kahve keyfini yaşayabilirsiniz. Sabahları ve öğle saatlerinde tüketilen filtre kahvenin konsantrasyonu kolaylaştırdığı ve odaklanma problemlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olduğu biliniyor.

Filtre Kahve Makineleri Nerede Bulunur?

En kaliteli ve en uzun ömürlü filtre kahve makinelerini online sipariş sitemizde bulabilirsiniz. Endüstriyel filtre kahve makinesi çeşitleri farklı marka ve model alternatifleri eşliğinde sizlerin beğenisine sunuluyor. Üstelik sitemizde sizlere Bunn, Kitchenaid ve Konchero gibi seçkin markaların ürün modellerini en uygun fiyatlarla satın alma şansı sunuyoruz. Düşük bir bütçe ayırmanız endüstriyel filtre kahve makinesi çeşitlerini kolayca temin etmeniz için yeterli oluyor.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Mutbex online sipariş sitesi üzerinden filtre kahve makinesi almanın avantajlarından biri de gelişmiş filtreleme seçenekleridir. Litre olarak kapasite seçimi yapabilir, tam otomatik ve yarı otomatik modellerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Marka ve güç (W) seçimi yapmanız dahi mümkün oluyor. İşletmelerin günlük filtre kahve satışlarına uygun olan kapasiteye sahip makine modellerini saniyeler içerisinde seçmelerini sağlıyoruz.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon