Mutbex Abone Ol
post image
12.06.16

Açık Büfe Sunum Ürünleri

Açık büfe sunumlarının düzenli ve doğru şekilde yapılabilmesi için bazı ekipmanların, malzemelerin kullanılması gerekir. Endüstriyel mutfaklar için tasarlanan bu ürünler, açık büfe sunumlarının olmazsa olmazları arasındadır. Elbette açık büfe sunum ekipmanlarının diğer sanayi tipi mutfak ekipmanlarından daha farklı bir tasarıma sahip olması gerekir. Çünkü bu ürünler sunulan yemek çeşitlerinin kolayca ulaşılabileceği bir şekilde tasarlanır.

Açık Büfe Sunum Ürünlerinin Önemi

İlk olarak açık büfe sunumlarının profesyonel görünmesi gerekir. Bu noktada kaliteli ve açık büfe sunum stiline uygun olan ekipmanların kullanılmasına ihtiyaç duyulur. Görsel anlamda da çekici bir görünümün elde edilmesi hedeflenmelidir. Düzenli ve hijyenik bir şekilde ürün sunumunun yapılmasını sağlaması da açık büfe sunum ürünlerinde aranan özellikler arasında yer alır.

Teşhir ürünleri, en çok göz önünde olan ve dolayısıyla genel olarak sunum konseptini de etkileyen ekipmanlardır. Servis dispanserleri, gastronom küvetler, gastronom tavalar, tepsi standları, büfe ısıtıcıları ya da büfe soğutucuları gibi malzemelerin mutlaka kullanılması gerekir. Elbette servisin kolaylıkla yapılabilmesi için spatula, maşa gibi sanayi tipi mutfak malzemelerine de ihtiyaç duyulur. Açık büfe sunumlarında servis ürünleri de en az kullanılan diğer ekipmanlar kadar önemlidir.

Yenilikçi Sunum Ürünleri ve Trendler

Yenilikçi sunum ürünlerinin kullanımı ile çok daha modern bir konsept tasarlanabilir. Bu ürünleri tek tek keşfetmek yerine rotanızı Öztiryakiler markasına çevirebilirsiniz. En yeni teknolojiler ve profesyonel mutfak ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan malzemeler yeni trendleri rahatlıkla yansıtmanızı sağlayacaktır. Açık büfe sunumunun yapıldığı tüm işletmelerde kullanıma uygun olan yenilikçi sunum malzemelerini markanın ürün gamı içerisinde bulabilirsiniz. Bu ürünleri online sipariş sitemizde bulabilirsiniz. Diğer markaların yeni nesil servis ve sunum ekipmanlarını da sitemizde sizlerle buluşturuyoruz.

Açık Büfe Düzeni ve Organizasyonu

Düzen ve organizasyonda temel amaç insanların rahatlıkla dolaşabilmeleri ve yiyecekleri de rahatlıkla görebilmeleri olmalıdır. Aynı zamanda yiyecekler ile yemek masaları arasındaki insan trafiği akışının da sağlanması gerekir. İlk olarak giriş alanında tabak, tepsi gibi malzemeler yer almalıdır. Sonrasında yiyecek çeşitlerinin sergilendiği alan ve çıkış noktasında da yemek masalarına ulaşım olmalıdır. Bu sayede belirli alanlarda kalabalık birikmesinin engellenmesi mümkün olur. Yiyecek çeşitleri içerisinde alerjenler varsa rahat görünen bir yere bu konuda bilgi bırakılmalıdır.

Bütçeye Uygun Sunum Ürünleri Seçimi

Her bütçeye uygun sanayi tipi mutfak malzemelerini online sipariş sitemizde bulabilirsiniz. Özellikle Öztiryakiler sunum ürünü çeşitleri için mutlaka sitemize uğramanızı öneririz. Tercih yaparken öncelikle açık büfe sunumunun yapılacağı alan dikkate alınmalıdır. Bu alanı verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak ölçülerde ürünler tercih edilmelidir. Kullanılan self servis sıcak teşhir dolabı gibi malzemelerin ölçülerine dikkat edilmelidir.

Servisi yapılacak gıda çeşitlerine uygun malzemelerin temin edilmesi de önem taşır. Örneğin tamamen soğuk gıdaların servis edildiği işletmelerde sıcak teşhir dolabının kullanılmasına ihtiyaç duyulmaz. Dolayısıyla servisi yapılan yemek ya da atıştırmalık çeşitlerinin de dikkate alınması gerekir. Serviste kullanılan ekipmanların da bu doğrultuda seçilmesine dikkat edilmelidir. Yüksek kalitede ve uzun yıllar kullanılabilecek olan sunum ürünlerini sitemizden hemen temin edebilirsiniz.

Açık Büfe Sunum Ürünleri için Bakım ve Temizlik İpuçları

Açık büfe sunum ürünlerinin mutlaka düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Her kullanımdan sonra temizlenmeleri önemlidir. Aksi halde beklemiş kir ve lekeler nedeniyle nahoş bir görüntü ortaya çıkar. Tüm endüstriyel mutfak ekipmanlarının temizliğinde kullanılan malzemeler ile açık büfe sunum ürünleri de temizlenebilir. Özellikle sprey formunda tasarlanan temizlik malzemelerinin kullanımı ile temizliğin pratik bir şekilde tamamlanması mümkün olacaktır.

Bir yorum bırak

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eye icon