Ana sayfa / İş Yeri Açma Rehberi / Kahvehane / Kahvehane Açma Rehberi

Kahvehane Açma Rehberi

tarihi kahvehaneKahvehane kültürü uzun zaman önce var olmuş ve günümüzde de büyük, küçük yerleşim alanlarında işletilen mekanlardan oluşur. Eskiden sadece erkeklerin gittiği kahvehanelere şehirlerde bayanlarda gitme imkanı bulabilmektedir. Kahvehaneler günümüzde var olan cafe türü işletmelerin eski hali sayılsa da günümüze kendini uyarlayan modern kahvehaneler de iddialı görünmektedir. Özellikli tarihi tarihi dokularla bütünleştirilmiş kahvehaneler turisttik ziyaretler için de odak noktası olabilmektedir.

Kahvehane Açmak İçin Gerekli Malzemeler

Kahvehanelerde adından anlaşılacağı gibi temelde kahve sunumundan başlamış bir işletme olmanın yanı sıra soğuk içecekler, sıcak içecekler daha ön plandadır. Bu nedenle çay ve kahve otomatları kahvehane için gerekli ekipmanların olmazsa olmazlarındandır. Kahvehane açmak için öncelikle geniş bir mekan ayarlaması yapmanız gerekmektedir. Yaz kış hizmet veren kahvehanelerin iç alanları geniş olmalıdır ki içerisine daha fazla masa alabilmeli aynı zamanda açık şekilde mutfak bulunmalı ve servis kolaylığı sağlayıcı şekilde mekan içerisine yerleştirilmelidir. Çay ocağı bölümünde olması gereken envanterlerin başında çay kazanı ve kahve otomatları vardır. Cezve takımları ve servis ekipmanları da kahvehane için gerekli malzemeler arasında yerini alır.

kahvehane iç mekan mutbex

Kahvehane Açma Maliyeti

Kahvehane açmak istiyorum diyorsanız takip etmeniz gereken şey mutfak ekipmanları satan firmaların kampanyaları olmalıdır. İkinci el kahvehane ekipmanları işletmecileri zora sokar ve arıza halinde çözümsüz kalır. Bu nedenle garantili ve sıfır ürünleri tercih ederek maliyeti düşürebilirsiniz. Servis desteği sağlayan ve çaykazanıçayotomatları konusunda Öztiryakiler markasının ana bayisi olan MUTBEX ailesi ile alışverişlerinizde düşük maliyetlerde kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.

Öztiryakiler çay makinelerini işletmenize uygun ebatlarda sunan ve ürün garantisi dahilinde servis veren MUTBEX firması, sıcak içeceklerin dışında soğuk içecek ekipmanlarında da kaliteyi garanti ediyor. Kahvehaneler için gereken soğuk içecek ekipmanları; meyve suyu soğutucuları, ayran makinesi, soğuk meşrubat dolapları şeklinde sıralanabilir.

Temizlik bölümünde insan gücünden daha az yararlanmak isteyen girişimciler için bardak yıkama makinelerini de bir maliyet kalemi olarak gösterilebilir. Çok fazla kişiye hitap eden kahvehaneler için bardak yıkama makineleri sayesinde en kısa sürede hijyeni işletmenizde sağlamış olursunuz.

Kahvehane Ekipmanları

kahvehane açma rehberi mutbexKahvehane içerisinde olması gereken malzemeler; masalar, sandalyeler, oyun ekipmanları, meşrubat bardakları, çay ve kahve bardakları, çay kaşıkları, kahve makinesi, cezve takımı, bitki çayı otomatları, çay kazanı, meşrubat dolabı, kuru ürün saklama dolabı, evye, bardak yıkama makinesi ve farklı ürünlerle bağlantılı olarak diğer ekipmanlarda eklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: